UA / RU
Підтримати ZN.ua

Допомога ВПО: чи можна отримати цей статус за відсутності «прописки»

Місце реєстрації може відрізнятися від місця фактичного проживання.

Через військове вторгнення РФ, багато людей були змушені покинути свої домівки, переїхати в більш безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами.

Читайте також: Важливо для ВПО: чи мають вони оплачувати комунальні в місцях тимчасового проживання

Юристи «Право на захист» пояснили, чи можуть отримати статус ВПО особи, які проживали в небезпечних регіонах, але не мають там «прописки».

За відсутності «прописки» або фактичного проживання не за місцем «прописки» особа може подати інші документи, які підтвердять її проживання у населеному пункті, звідки відбулося переміщення.

Це може бути:

Необхідно, щоб ці документи могли підтвердити факт проживання. Тому для підтвердження проживання за іншою адресою особі слід подати один або декілька з перелічених вище документів.

Однак в кожному випадку рішення працівниками УСЗН приймається в індивідуальному порядку. При цьому необхідно надати документи, які підтверджують саме фактичне проживання в певному населеному пункті.

Юристи радять після подачі письмової заяви про взяття на облік ВПО та виплати ВПО обов'язково вимагати письмове рішення за заявою для його можливого оскарження.

Громадяни, які постраждали від війни, можуть отримати грошову допомогу. Нагадаємо, які виплати можуть оформити переселенці від держави та міжнародних організацій.