UA / RU
Підтримати ZN.ua

Допомога при звільненні з полону: хто може отримати

Держава надає певні виплати.

Українці, які повернулися з полону, можуть отримати допомогу від держави. Зокрема, для таких осіб передбачені виплати, відпустка та юридична допомога. Видання Армія Inform розповіло, на яку допомогу можуть розраховувати звільнені з полону громадяни.

Читайте також: Психолог пояснив, як правильно спілкуватися з військовим після повернення з полону

Чи можуть звільнитися зі служби військові, які були в полоні

Відповідно до ст. 26 закону «Про військовий обов’язок і військову службу», в Україні звільнені з полону військовослужбовці можуть звільнитися зі служби. При цьому немає значення, коли саме військовослужбовця було звільнено з полону.

У випадку, якщо військовий вирішить скористатися правом на звільнення, то він також може розраховувати на одноразову допомогу при звільненні.

«Вона становить 50% місячного грошового забезпечення за кожен повний календарний рік служби», – йдеться у повідомленні.

Додаткова відпустка

Якщо військовий при поверненні з полону бажає продовжувати службу, він має право на 90 днів відпустки.

Таку відпустку не можна ділити на частини, і під час неї продовжує нараховуватися грошове забезпечення. Відкликати з такої відпустки можуть лише за згодою військовослужбовця.

Одноразова та щорічна виплата від держави

Українці, які звільнилися з полону, мають право на одноразову допомогу в 100 000 грн. Це стосується як цивільних, так і військовослужбовців.

Також передбачається виплата щорічної фінансової допомоги для тих, хто був у полоні. Це 100 000 за кожен рік перебування в місцях несвободи.

Для розрахунку таких виплат потрібно, щоб був встановлений факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України. Встановленням цього факту займається спеціальна комісія при Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Один з обов’язкових документів, який потрібно надати комісії, — довідка про перебування в полоні. Її можна отримати в Національному інформаційному бюро. Запит потрібно направити на електронну пошту бюро: info@nib.gov.ua», – йдеться у повідомленні.

Чи можуть звільнені з полону отримати правову допомогу

Громадяни, звільнені з полону, мають право на правову допомогу:

Раніше ми писали, чи можуть полонені учасники руху опору отримати статус УБД.