UA / RU
Підтримати ZN.ua

Допомога при інфаркті міокарда: чи можна її отримати безкоштовно

В Національній службі здоров’я України пояснили, як це зробити.

Українці мають право на деякі безкоштовні медичні послуги. В Національній службі здоров’я України розповіли, чи можна отримати безкоштовну допомогу при інфаркті міокарда.

Читайте також: Медичні послуги: як знайти лікаря, з яким можна укласти декларацію

Там в першу чергу зазначили, що медична допомога при гострому інфаркті міокарда входить до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій. Це означає, що людина з підозрою на інфаркт отримує усю необхідну екстрену діагностику безоплатно. І в разі підтвердження діагнозу - повний спектр медичної допомоги також. За лікування інфаркту заплатить Національна служба здоров’я.

Як отримати безоплатну медичну допомогу

Серцевий напад, який триває понад 15-20 хвилин, може перерости в інфаркт міокарда. Це пошкодження серцевого м’яза через гостре порушення кровопостачання. Частина м’яза, до якої припиняє надходити  кров, починає відмирати через 20-40 хвилин.

У такому випадку потрібно одразу викликати швидку допомогу за номером 103 та максимально точно описати стан людини, якій потрібна допомога, та вказати точний час від початку нападу болю в грудях та його тривалість.

Людину з підозрою на гострий інфаркт міокарда бригада екстреної медичної допомоги повинна доставити безпосередньо в той медзаклад, який уклав договір з НСЗУ на надання послуг з лікування інфаркту. Саме у такому медзакладі спроможні провести потрібні лабораторні та інструментальні обстеження.

Якщо з якихось причин доставлення бригадою екстреної допомоги неможливо, то транспортуючи людину з підозрою на інфаркт до лікарні, потрібно обирати ту, яка має договір з НСЗУ за пакетом «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда».

Таких лікарень 73 по всій країні. Знайти їх можна  в розділі «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій».

Для цього:

Яку безоплатну допомогу можна отримати

В межах пакету безоплатними для пацієнта є наступні медичні послуги:

Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу в межах пакету «Медична допомога при гострому інфаркті міокарду» можна переглянути на сайті НСЗУ в розділі «Вимоги ПМГ 2023» (п. 8).

Надання медичної допомоги в умовах палати та/або відділення інтенсивної терапії входить до пакету послуг із лікування інфаркту. Тож якщо пацієнт потребуватиме реанімаційної палати, то платити за це не потрібно.

При цьому, лікарня має забезпечити права пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, на допуск до них відвідувачів. Йдеться про 24 години на добу в будь-який день тижня згідно з правилами, визначеними чинними нормативно-правовими актами.

Жінки в Україні мають право на безоплатну медичну допомогу при пологах. Нагадаємо, які послуги вони можуть отримати.