Через війну, яку розпочала РФ, багато українців були змушені виїхати за кордон. Прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та сім’ї опікунів можуть отримати грошову допомогу на дітей, які за кордоном. В організації «СОС Дитячі Містечка» розповіли, хто може отримати виплати.
Хто може отримати допомогу
Виплати можуть отримати: прийомні сім’ї (ПС), дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ) та сім’ї опікунів (піклувальників), до сімей яких були влаштовані двоє та більше дітей віком до 18 років, що на момент звернення перебувають за кордоном.
Який розмір допомоги
- 25000 гривень, що виплачується фізичній особі – законному представнику дітей, до сім’ї якого були влаштовані діти, що на момент звернення перебувають у Польщі та інших країнах Східної Європи (Болгарія, Угорщина, Молдова, Румунія, Словаччина, Чехія тощо);
- 35000 гривень, що виплачується фізичній особі – законному представнику дітей, до сім’ї якого були влаштовані діти, що на момент звернення перебувають у Німеччині та інших країнах Західної та Північної Європи (Австрія, Бельгія, Велика Британія, Ірландія, Нідерланди, Франція, Греція Іспанія, Італія, Хорватія, Данія, Норвегія, Швеція, Латвія, Литва, Естонія тощо);
- 40000 гривень, що виплачується фізичній особі – законному представнику дітей, до сім’ї якого були влаштовані діти, що на момент звернення перебувають у Туреччині, Грузії, Вірменії, Азербайджані та інших країнах, не зазначених вище.
Як зареєструватися у програмі
Для участі у програмі заявники, що відповідають критеріям, зазначеним вище, звертаються до уповноважених органів і служб у справах дітей за місцем свого перебування.
Органи і служби у справах дітей направляють офіційний лист-звернення щодо надання грошової цільової благодійної допомоги для забезпечення права дітей, що перебувають за кордоном, на сім’ю та здійснення їх влаштування до сімейних форм виховання на електронну адресу організації office@sos-ukraine.org
В офіційному запиті заявник має зазначити: дані заявника (ПІБ, контактний номер телефону, місце фактичного проживання на дату звернення), підтвердження факту влаштування дітей до сімейної форми виховання (зазначити реквізити рішення про влаштування та додати копію), місцезнаходження дітей на момент прийняття рішення, кількість дітей, готовність супутніх документів дітей для повернення в Україну, орієнтовний маршрут та дати запланованої поїздки Заявника у країну перебування дітей, а також повідомлення про потребу заявника в отриманні грошової благодійної допомоги.
Раніше ми писали, які пільги можуть отримати діти з багатодітних сімей.