Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник під час візиту в Генеральну прокуратуру вирішив власноруч давати свідчення в якості свідка у справі про начебто втручання у вибори США і взяв час для підготовки документів.
Як повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган у п'ятницю, на початку допиту директор НАБУ заявив про те, що бажає давати свідчення особисто (ч. 7 ст. 224 КПК), і для цього йому необхідно час для викладення показань особисто та надання підтверджуючих свідчення документів.
"Заяву відображено в протоколі і на це слідча дія завершено. Крім цього, А. Ситник вказав на те, що в даний час при постановці будь-яких питань буде користуватися таким правом", - написала Сарган.
За її словами, також був складений протокол про попередження про нерозголошення даних попереднього розслідування.
"То є по суті допиту не сталося. Директор НАБУ покинув приміщення ГПУ відразу після спілкування з прокурором", – додала прес-секретар генпрокурора.
Також Сарган призвела коментар генпрокурора Юрія Луценка у справі Ситника, в якому він заявив, що в Ситника немає проблем з нібито його втручання в президентські вибори, оскільки "можливо вони лежать у моральній площині, але точно не в юридичній".
"Мені важко прокоментувати юридичну сторону цього питання, оскільки ми не знаємо ні однієї статті Кримінального кодексу України, яка дала оцінку таким діям. Тим не менше, закон є закон, який ми зареєстрували виробництва і Ситник запитує у зв'язку саме з цим", - процитувала Сарган Луценко.
Раніше вранці в п'ятницю Артем Ситник прибув на допит до Генпрокуратури як свідка по справі про начебто втручання у вибори президента у США. Перед початком допиту директор НАБУ сказав журналістам, що "ніяких офіційних листів міжнародно-правових доручень до якого-небудь правоохоронному або державному органу США ми не направляли, на відміну від Генпрокуратури".
Нагадаємо, що наприкінці березня Державне бюро розслідувань почало слідчі дії в рамках кримінального провадження про можливе втручання директора НАБУ Артема Ситника у вибори президента США.
15 березня 2019 року в ефірі програми "Право на владу" генпрокурор Юрій Луценко заявив про отримання заяви від позафракційного народного депутата Бориса Розенблата, який стверджував про нібито передачу директором НАБУ А. Ситником в США так званої "чорної бухгалтерії Партії регіонів" для підтримки Хілларі Клінтон на президентських виборах. Він додав, що незабаром ДБР приступить до обробки цієї справи.
22 березня в НАБУ заявили, що його детективи не збирали і нікому не передавали жодних доказів протиправної діяльності американського політтехнолога Пола Манафорта НАБУ, і спростовують заяву генерального прокурора України Юрія Луценка про їх можливий вплив на вибори президента США, назвавши його абсурдною спробою дискредитувати Бюро.
Витік записів так званої "чорної бухгалтерії" в ЗМІ США, також відомої як "амбарна книга" Партії регіонів, стала причиною відставки Пола Манафорта і привела до одного з ключових звинувачень у розслідуванні змови з РФ, яке переслідує Д. Трампа протягом останніх двох з половиною років. За даними The New York Times, "чорної бухгалтерії" прізвище Манафорта згадується 22 рази. У цілому йшлося про виплати на суму в $ 12,7 млн, здійснених протягом 2007-2012 років.