UA / RU
Підтримати ZN.ua

Донецьк потерпає від дефіциту води, а бої за Бахмут поглиблюють проблему – британська розвідка

Сіверсько-Донецький, звідки постачають воду, здебільшого під контролем України.

Дефіцит води є постійною проблемою, яка все більше наростає, для окупованого Росією Донецька з моменту вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Зокрема 28 квітня так званий «голова» «ДНР» заявив, що запаси води в регіоні перебувають на небезпечно низькому рівні.

Як зазначають аналітики управління розвідки Великої Британії, Сіверсько-Донецький канал, який постачає воду в регіон, залишається переважно під контролем України, але його довгий маршрут часто є об'єктом суперечок. Зокрема Сіверсько-Донецький канал проходить через місто Часів Яр, приблизно за 6 км на захід від Бахмута.

«Інтенсивне використання Росією артилерії неприцільної дії для підтримки захоплення Бахмута та прилеглих територій, ймовірно, завдало супутньої шкоди каналу та іншим об'єктам регіональної водної інфраструктури, підриваючи зусилля Росії, спрямовані на подолання нестачі води, що виникла внаслідок її вторгнення», - зазначають експерти.

Щоб компенсувати відсутність успіху в захопленні та утриманні каналу, Росія планує побудувати водогін, щоб зменшити дефіцит води в Донецьку. Однак, як вважають британські аналітики, це навряд чи повністю компенсує обмежений доступ до води в окупованих регіонах.

Збитки України у цій війні не можна вимірювати лише людськими, фінансовими чи інфраструктурними втратами, адже наша екологія також зазнала нищівного удару агресора. «Не допустити екологічного «відступу»  закликає Ольга Попова.