UA / RU
Підтримати ZN.ua

Донецькі чиновники наживають мільйони на покупці дитячих будинків для переселенців

Будинки купують щонайменше на 500 тисяч дорожче ринкової ціни.

Керівництво Донецької області купує житло для переселенців за державний рахунок за суттєво завищеними цінами. Зокрема при покупці будинку в Слов'янську для передачі його для дитячого будинку сімейного типу місцева міськадміністрація "заробила" пів мільйона гривень, заявив у своєму блозі на "Цензор.НЕТ" керівник ГО "Всеукраїнська Асоціація Переселенців" Руслан Калінін.

9 жовтня Слов'янський міськрада вирішила купити в комунальну власність будинок із земельною ділянкою для подальшої передачі їх дитячому будинку сімейного типу. Будинок повинні були передати родині переселенців з Горлівки з прийомними дітьми. Як похвалився 23 січня голова Донецької ОВГА Олександр Куць для сім'ї придбали двоповерховий будинок площею 245,8 квадратних метрів за 2 млн гривень.

"Разом з тим на сайті dom.ria.com ще з вересня 2018 висить оголошення про продаж цього ж будинку, тільки за 1,45 млн грн. Зіставивши фотографії оголошення з фотографіями будинку, який розмістив губернатор Куць, можна легко встановити, що це один і той же об'єкт. Чому ж за словами губернатора він коштує на 500 тис. грн більше, ніж в оголошенні? На що пішли ці півмільйона гривень?", - зазначає Руслан Калінін.

Згідно з документами, тендер щодо покупки цього будинку не проводився, а при складанні угоди була використана оцінка вельми сумнівного експерта.

"Що заважало скористатися системою Прозорро? Простий аналіз оголошень в інтернеті дозволяє зрозуміти, що аналогічні 2-х поверхові будинки приблизно тієї ж площі, які підходять для будинків сімейного типу, коштують якраз 1-1,5 млн грн, але ніяк не 2 млн. Якщо б будинок купили через Прозорро, за ринковою ціною, можна було б допомогти ще одній сім'ї і купити їй будинок або квартиру за 500 тисяч. Але, мабуть, ушлим чиновникам ці гроші виявилися потрібніше...", - додав активіст.

Він також зазначив, що це не єдиний випадок, оскільки в 2018 році за кошти державних субвенцій для дитячих будинків сімейного типу в загальній складності було придбано 13 будинків на загальну суму 26,5 млн гривень. Тобто кожен будинок в середньому коштує більше 2 мільйонів гривень, що на 0,5 - 1 млн грн дорожче ринкової ціни.

"Виходить, що на кожен куплений будинок припадає ще як мінімум одна-дві некупленные квартири. На кожну щасливу сім'ю - одна сім'я, яка не отримала допомогу. Навіть на такій добрій справі, як допомога дитячим будинкам, чиновники примудрилися нажитися і змахлювати. Уявляєте собі масштаби цинізму?", - резюмував Калінін.

За даними Міністерства соціальної політики України на 2 січня 2019 року в Україні зареєстровано 1 млн 512 тис. 435 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та АР Крим