UA / RU
Підтримати ZN.ua

Донбасу загрожує екологічна катастрофа, яка вдарить і по Росії - експерт

Вода, що затоплює покинуті шахти, може винести на поверхню шкідливі речовини.

Найближчим часом Донбас може спіткати радикальне погіршення екологічної ситуації, яке пошириться і на територію Росії.

Про це заявив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, пише місцевий сайт міста Горлівка 0624.com.ua.

"В Єнакієвому затоплена шахта "Полтавська", біля неї затоплюється "Вуглегірська". Поруч з ними знаходиться шахта "Юнком", на якій в 1979 році був проведений ядерний вибух. Зараз брудні шахтні води піднімаються і вони винесуть радіоактивні речовини на поверхню, де рівень радіоактивного забруднення буде перевищувати норму в 1000 разів", - зазначив Волинець.

Він підкреслює, що в Горлівці знаходиться шахта "Олександр-Захід", в яку в 1989 році потрапило 50 тонн небезпечної речовини - монохлорбензола, яка, до того ж, з'єдналася з іншими шкідливими речовинами під землею.

За його словами, тоді ділянку локалізували, а шахту закрили.

"Але зараз неконтрольоване затоплення шахт винесе ці шкідливі хімічні речовини на поверхню. Через це буде отруєно шар землі, питної води. Вода затопить підвали, поля, асфальт і все інше - це перетвориться в багнюку. Крім того, будуть отруєні притоки річки Сіверський донець, экваторія Азовського моря, а також територія Росії. У Ростовській області закрито понад 100 шахт за останні 25 років, тому буде отруєно річку Дон", - стверджує представник Незалежної профспілки гірників.

Волинець підкреслює, що військові дії в Донбасее сприяють екологічній катастрофі в регіоні. "Жити там буде дуже складно, особливо взимку", - зазначає він. За словами експерта, шахтні води можуть досягти поверхні, вже через 4-5 місяців "а може і швидше".

Нагадаємо, раніше ZN.UA писав про можливі летальні наслідки конфлікту в Донбасі для екології регіону. Тільки зупинка відкачування води в шахтах внаслідок порушення енергопостачання загрожує тим, що вона вийде на поверхню разом з метаном, перетворивши значні площі в отруйне болото. Витік рідкого хлору з водопровідних станцій в результаті, наприклад, влучання снаряда може коштувати життя людям, що знаходяться в декількох кілометрах від цього місця, а припинення очищення води загрожує місцевим жителям епідеміями.