У справі "рюкзаків Авакова" можуть знищити всі докази проти Олександра Авакова та Сергія Чеботаря, та залишити лише ті, які доводять вину підприємця Володимира Литвина. Після цього ні сина міністра, ні екс-заступника вже не можна буде притягнути до відповідальності, зазначають у Центрі протидії корупції.
"Усунувши головних фігурантів сина та заступника Авакова, прокурори САП перекваліфікували справу на звичайне шахрайство та збираються затвердити 11 вересня в суді угоду з цапом-відбувайлом - підприємцем Володимиром Литвином, який бере вину на себе. При затвердженні угоди з Литвином суд може також вирішити долю доказів вини Авакова-молодшого і Чеботаря та змусити їх знищити чи, наприклад, повернути сторонам справи", - зазначається в матеріалі.
Раніше за такою схемою були знищені докази у справі щодо оборудок з піском, де також фігурував Чеботар.
У ЦПК також зазначили, що сама перекваліфікація злочину на шахрайство у цьому випадку є просто посміховиськом, адже шахрай має когось обманути.
"У контексті "справи рюкзаків" виходить, що Литвин обманув державу в особі заступника Авакова Чеботаря. Саме того Чеботаря, який на оприлюдненому в інтернеті відео фактично веде перемовини про те, хто і в яких обсягах постачатиме рюкзаки ще задовго до проведення тендеру", - зазначають активісти.
Щоправда, відповідно до КПК угоду про визнання винуватості в особливо тяжкому злочині, яку було підписано з Литвином, можуть укласти лише у випадку, коли обвинувачений чи підозрюваний викриває своїми свідченнями інших учасників злочину – організаторів, членів злочинного угрупування. Але відкритим залишається питання кого викрив підприємець, якщо справу проти Авакова та Чеботаря закрили.
"У будь-якому випадку у справі рюкзаків до суду потраплять лише докази, які підтверджують вину Литвина. Решту доказів, зокрема, щодо Авакова-молодшого можуть безповоротно знищити. Це і поставить жирну крапку у справі назавжди", - резюмували в ЦПК.
Як повідомлялося, 12 липня старший групи прокурорів САП закрив справу "рюкзаків Авакова" проти сина та екс-заступника міністра внутрішніх справ. Єдиним підозрюваним у ній залишився підприємець Володимир Литвин.
17 серпня ЦПК подав до Солом'янського суду скаргу на постанову прокурора САП Василя Кричуна про закриття кримінального провадження відносно Олександра Авакова та Сергія Чеботаря. Суд відмовив ЦПК в оскарженні справи.
Нагадаємо, 31 жовтня 2017 року в рамках розслідування справи про так звані "рюкзаки Авакова" були затримані син голови МВС Олександр Аваков, екс-заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар, а також підприємець Володимир Литвин.
Наступного дня суд відпустив усіх трьох підозрюваних під особисте зобов'язання, а Авакова-молодшого – зобов'язав носити електронний браслет. У грудні Солом'янський райсуд Києва повернув йому закордонного паспорта і дозволив зняти електронний браслет.
Детальніше про політичне підґрунтя справи "рюкзаків Авакова" читайте в матеріалі Юлії Мостової "Рюкзаки з подвійним дном" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".