UA / RU
Підтримати ZN.ua

Добувачі бурштину перекрили трасу на Варшаву і "викурюють" димом силовиків

Близько 200 громадян на 20 транспортних засобах намагаються проїхати в лісовий масив для незаконного видобутку бурштину на Волині.

Експерт розповів, як можна вирішити "бурштинову" проблему

Добувачі бурштину зібралися біля одного з блокпостів міліції біля села Костюхновка Волинської області і перекривають дорогу до Варшави з вимогою пустити їх на місця незаконного видобутку каменю, повідомляє в середу "Громадське ТБ".

Як пише на своїй сторінці в Facebook журналіст і громадський діяч для Ігор Тихолаз, вночі в маневицкий ліс приїхали до тисячі видобувачів бурштину із Рівненської і Львівської областей. "І почали свою чорну роботу ... уявляєте рівень організації та впевненість тому, що ніхто не покарає???", - нарікає він.

Зазначається, що конфлікт фактично виник між місцевими жителями та здобувачами бурштину, які прибули з Рівненської області. Правоохоронці встановили блокпост біля села Лісове і перевіряють всі авто, що рухаються в напрямку лісу на предмет знарядь для видобутку каменю.

Добувачі намагаються "викурити" силовиків димом і не пропускають міліцейські авто.

"Добувачів вигнали з родовищ. Міліціонери стоять на блокпостах, не пускають старателів на родовища. Старателі не випускають міліцейські машини і викурюють нацгвардийців димом. Схоже, понеслася ... тільки перекрили Варшавку", - написала журналістка Інна Білецька в Facebook.

Заступник голови УМВС Волині Анатолій Шумік знаходиться біля села Лісове і особисто веде переговори з місцевими жителями, які вимагають пустити їх у ліс. "Добувачі бурштину апелюють до того, що вони тут проживають і видобуток - один із способів заробити", - повідомляє репортер Волинського Агентства розслідувань.

У Маневицькому райвідділі міліції зазначили, що до охорони громадського порядку залучено близько тисячі правоохоронців, представників громадських організацій та міліції особливого призначення з сусідніх областей.

За станом на 8.00 ранку правоохоронці затримали чотири транспортних засоби і 17 осіб. Вилучено бурштин, гроші та інвентар для видобутку "сонячного каменю". Зараз на місці інциденту зібралося близько 200 громадян на 20 транспортних засобах, які намагаються проїхати в лісовий масив для незаконного видобутку бурштину.

Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України.

Президент України Петро Порошенко на початку липня дав силовикам два тижні для того, щоб остаточно закрити всі незаконні точки видобутку бурштину та перестати "кришувати" бізнес. Однак досі незаконний видобуток січня триває.

Як писало ZN.UA, видобуток бурштину в Україні - ще одна війна. Україна займає 2-е місце в світі за запасами бурштину. При цьому офіційно країна щорічно видобуває близько 4 тонн, що становить лише 5% від реальної видобутку бурштину в Україні.

Бурштин в Житомирській області доводиться добувати незаконно, тому що законно зробити це не виходить через дірки в законодавстві: видобувати бурштин промисловим методом, як це роблять у сусідній Рівненській області, невигідно, але інших легальних способів закон не передбачає. Через неконтрольований видобуток бурштину Україна щодня втрачає 8 млн гривень.