Після повномасштабного вторгнення РФ багато наших громадян свідомо перейшли на українську мову. Але іноді деякі українці роблять помилки у мовленні, особливо у наголосах слів. Видання «Освіта 24» розповіло, як правильно наголошувати такі слова, як вірші, добуток, чарівний.
В українській мові є багато цікавих та колоритних слів. Але під час спілкування проблемним може стати наголошування окремих слів, оскільки чимало з них має подвійні акценти.
Правильними будуть такі наголоси:
- вІрші;
- дЕщиця;
- горошИна;
- добУток;
- павИч;
- прОділ;
- чарівнИй;
- ярмаркОвий;
- хАос (у міфології: стихія);
- хаОс (безлад).
Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Але, по-перше, деякі з цих спеціалістів прогнозують, що значна кількість таких ентузіастів знову відкотиться до звичної російської, щойно військова загроза спаде і ми повернемося до звичних умов життя. По-друге, деякі з цих «нових українців» говорять державною виключно в публічному просторі. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.