UA / RU
Підтримати ZN.ua

Доба в зоні ООС: 17 ворожих обстрілів, в українських військових без втрат

Окупанти гатили з артилерії, важких мінометів і піхотного озброєння.

Російсько-терористичні війська упродовж минулої доби, 8 липня, 17 разів обстріляли позиції українських військових в Донбасі із заборонених Мінськими домовленостями артилерійських систем, важких мінометів (сім разів), озброєння БМП і піхотного озброєння.

У смузі дій ОТУ "Схід" окупанти обстріляли українські укріплення 12 разів. По захисниках Водяного тричі гатили з артилерійських систем калібру 122 мм, гранатометів різних систем, озброєння БМП і стрілецької зброї.

Позиції Об'єднаних сил у районі Мар'їнки (тричі) та Пищевика потрапляли під вогонь з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів (у першому випадку) та автоматичних гранатометів (у другому).

Зі станкових протитанкових гранатометів терористи обстрілювали позиції ЗСУ поблизу Лебединського (двічі) та Чермалика, у першому випадку відкривали вогонь ще й з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

Під обстріл з гранатометів різних систем та стрілецької зброї потрапляли опорні пункти українських військових неподалік Богданівки, з великокаліберного кулемету – Красногорівки.

У районі відповідальності ОТУ "Північ" бойовики обстріляли опорні пункти ЗСУ п'ять разів. Поблизу Південного – з мінометів калібру 120 мм, Новолуганського – тричі з 82-мм мінометів, неподалік Майорська – зі станкових протитанкових гранатометів і стрілецької зброї.

Бійці Об'єднаних сил не залишили ворожі обстріли без адекватної відповіді з озброєння, що не суперечить Мінським домовленостям. Військовослужбовці продовжують надійно контролювати противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню.

Вночі 9 липня бандформування один раз обстріляли позиції українських військових у районі Широкиного зі стрілецької зброї. За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, унаслідок бойових дій в Донбасі двох окупантів знищено, ще трьох поранено.

Нагадаємо, 2 липня Тристороння контактна група (ТКГ) на засіданні у Мінську не змогла узгодити чергове "хлібне перемир'я" в Донбасі. У квітні російська сторона в ТКГ двічі відмовлялася погоджувати ініційоване Україною "великоднє перемир'я", запровадження "хлібного" зривається вже вдруге.

Попереднє "весняне перемир'я" (з опівночі 8 березня) стало вже 19-м від початку війни в Донбасі, воно, як і всі інші, у перший же день було порушено бойовиками.

26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Переговори щодо розведення сил і засобів поблизу Станиці Луганській почалися ще в 2016 році, однак розпочати процес заважали регулярні обстріли бойовиків "ЛНР".

6 травня новим командувачем ООС призначено генерал-лейтенанта Олександра Сирського. У межах ротації керівництва операції, він змінив на посаді генерал-лейтенанта Сергія Наєва. Офіційно антитерористичну операцію (АТО) на сході України було завершено 30 квітня 2018 року, натомість розпочато операцію ОС.