UA / RU
Підтримати ZN.ua

Доба в Донбасі: бойовики дев’ять разів порушили тишу, застосовували 82-мм міномети

В українських військових бойових втрат немає.

Російські найманці напередодні дев’ять разів обстріляли українські позиції в Донбасі, повідомляє штаб операції Об’єднаних сил. Гатили переважно з гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї, подекуди застосовували й заборонені міномети.

Захисників Водяного на Приазов’ї бойовики тричі обстріляли з автоматичних станкових, станкових протитанкових, ручних протитанкових і підствольних гранатометів, великокаліберних кулеметів, стрілецької зброї.

Неподалік Авдіївки відкривали вогонь лише з підствольних гранатометів, а українські позиції у районі Пісків накривали вогнем з великокаліберних кулеметів.

Поблизу Луганського окупанти застосовували 82-мм міномети, станкові протитанкові гранатомети і великокаліберні кулемети. А у бік Причепилівки гатили з автоматичних станкових, станкових протитанкових і підствольних гранатометів, великокаліберних кулеметів, стрілецької зброї.

Поряд з Новотошківським українські військові зафіксували ворожі обстріли з ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї. Бойових втрат серед захисників України немає.

Крім того, на півночі Луганщини підрозділи РЕБ нейтралізували ворожий безпілотник типу «Орлан-3М», який летів із перетином лінії розмежування. Такі БПЛА в Україні не виробляються, бойовики отримують їх з Росії.

«Російсько-окупаційні війська продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті в рамках ТКГ, з метою подальшого звинувачення української сторони у порушенні режиму припинення вогню. Про дії збройних формувань РФ повідомлено представників ОБСЄ через українську сторону СЦКК», - зазначили у штабі.

Станом на ранок 13 червня на сході України зберігається тиша. Українські військові контролюють ситуацію і залишаються на своїх позиціях.

Читайте також: Бойовики вкотре застосували на сході України заборонені Мінськими домовленостями міномети

Навесні Росія стягнула до українських кордонів війська та техніку на додачу до тих, які вже були там з 2014 року. Передислокацію військ у Москві пояснювали «проведенням військових навчань», однак після того, як їх було «завершено», війська від кордонів України так і не відвели.

В умовах підвищеної загрози повномасштабної російської агресії, повноважні українські міністерства та відомства воюють між собою за перерозподіл сфер впливу, а виконання державного оборонного замовлення опинилося під загрозою зриву. Докладніше читайте у статті Дмитра Менделєєва ««Залізний купол» для оборонних закупівель…» у ZN.UA.