20 жовтня до Вінницького обласного краєзнавчого музею передали зуб мамонта віком близько 200 тисяч років, знайдений учасниками мистецького об’єднання “Плай” на Вінниччині біля с. Жван Мурованокуриловецького району у липні цього року.
Незвичайну знахідку «плаївці» спочатку прийняли за рештки корови, яку навіть хотіли залишити в себе в якості талісману. Та все ж вирішили віддати фахівцям на експертизу. І результати отримали лише зараз.
«У висновку палеонтолога вказано, що зуб належить дуже ранній формі дорослого мамонта Mammuthus intermedius. Це перехідна еволюційна форма слонів з родини мамонтів, яка існувала на території Східної Європи. Час його існування припадає на відносно теплий період між 180 і 250 тисячами років тому. Знахідка зуба може бути пов’язана зі стоянкою неандертальців», — повідомляє Вінницький інформаційний портал «Veжа».
Відтепер зуб вагою 4,5 кг - найстаріша частина тіла мамонта, з представлених у Вінницькому краєзнавчому музеї.
Раніше повідомлялося, що причиною вимирання мамонтів ймовірно стало пізньодріаське похолодання, яке ймовірно було викликано падінням астероїда або комети на Землю. Хоча деякі науковці все ж вважають, що різке похолодання виникло в наслідок земних причин, наприклад, зміни течії в Атлантиці тощо.
Хоча ще декілька років назад вчені довели, що зникнення мамонтів пов’язано з життедіяльністю людей.