UA / RU
Підтримати ZN.ua

До справи про розкрадання 13 млн доларів екс-керівництвом ОГХК долучили усі письмові докази

Суд продовжив відсторонення обвинуваченого від посади.

Письмові докази провини колишнього керівництва АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" до нанесення державі 13 мільйонів доларів збитків долучені до матеріалів кримінального провадження, повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У вівторок, 2 квітня, відбулося чергове засідання Солом'янського районного суду Києва, що розглядає справу ОГХК. Суддя задовольнив клопотання прокуратури і продовжив строк відсторонення від посади одного з обвинувачених.

"Під час судового засідання прокурори САП завершили долучення письмових доказів у кримінальному провадженні. Крім того, суд за клопотанням сторони обвинувачення продовжив відсторонення обвинуваченого від займаної посади", - йдеться в прес-релізі САП, опублікованому в середу, 3 квітня.

Нагадаємо, 25 січня 2017 року співробітники НАБУ затримали виконувача обов'язків голови правління ОГХК Руслана Журила. НАБУ повідомило йому про підозру у нанесенні збитків держпідприємству на суму понад 300 млн грн.

У березні Журила звільнили з-під варти після того, як за нього вніс 12 млн гривень застави депутат від "Народного фронту" Микола Княжицький. Апеляційний суд зменшив суму застави у 10 разів.

Топ-менеджера держкомпанії підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

За даними слідства, у 2014 році підозрювані створили групу для отримання неправомірної вигоди в інтересах іноземних компаній, пов'язаних із посадовими особами ОГХК. Учасники "схеми" реалізовували титанову і титановмісну сировинц, що використовується в авіаційній і хімічних галузях промисловості, приватним компаніям-посередникам, зареєстрованим в Австрії та Латвії, за заниженими цінами.

Компанії-посередники перепродували куплену в ОГХК титанову продукцію за ринковими цінами міжнародним компаніям. Різниця у вартості надходила на рахунки компаній-посередників і під виглядом оплати за надані транспортні послуги і виводилася на рахунки інших компаній, підконтрольних посадовим особам ОГХК.