UA / RU
Підтримати ZN.ua

До російського полону потрапив журналіст і співзасновник «Громадського радіо» Максим Буткевич

Буткевич пішов воювати на початку повномасштабного вторгнення російської армії на територію України

Правозахисник, журналіст і співзасновник та член ГО «Громадське радіо» Максим Буткевич потрапив до російського полону. Відео з ним опублікували російські пропагандисти.

Як повідомляє «Громадське радіо», з початком повномасштабної війни Максим Буткевич призупинив свою журналістську, правозахисну та волонтерську діяльність і вступив до лав ЗСУ. Волонтерством Буткевич займався ще з 2014 року – допомагав переселенцям і переселенкам, а також займався захистом біженців та питаннями протидії дискримінації.

Вони пишуть, що військові, а серед них і Максим Буткевич, опинилися у полоні під Гірським, що на Луганщині. 24 червня російські загарбники окупували Гірську громаду Луганської області.

Читайте також: Звільнений з полону захисник “Азовсталі” зустрівся з дружиною. Щемливе відео

«У Росії про нього уже все знають і знають абсолютно викривлено. Максим – правозахисник, який ніколи не працював на жодну владу. А вони кажуть, що він “нацик”, “командир нацистського взводу” і т.д. При чому нам здається, що до образу нашого Максима вони домішали і його однофамільців, і його повних тезок. Ми ж вважаємо, що треба говорити про те, яка Максим людина та скільки він зробив за 20 років своєї правозахисної діяльності. Говорити, що ніякої “русофобії” та “нацизму” у Максима не було і немає», – цитує видання матір Максима Буткевича Євгенію.

Як повідомили пропагандисти з РИА новости, військові, а серед них і Максим Буткевич, опинилися у полоні під Гірським, що на Луганщині. 24 червня російські загарбники окупували Гірську громаду Луганської області.

Читайте також: Переговори з РФ наразі зводяться до роботи з обміну полоненими — Подоляк

Нагадаємо, 10 липня стало відомо про те, що 16-річного Владислава Буряка, сина голови Запорізької районної держадміністрації Олега Буряка, якого окупанти викрали на блокпості три місяці тому, вдалося звільнити з російського полону.