UA / RU
Підтримати ZN.ua

До кінця року від коронавірусу в Україні може померти до 20 тисяч осіб – прогноз Київської школи економіки

За словами представників Київської школи економіки, Україна рухається до найгіршого сценарію пандемії.

Україна разом з Європою входить в осінній пік спалаху COVID-19. У зв’язку з цим, уже з листопада кількість нових випадків захворювання на коронавірус може збільшитися до 10 тисяч. Такий прогноз подальшої ситуації з коронавірусом озвучили в Київській школі економіки.

Зазначається, що вищезазначені сценарії можливі, якщо не ввести комплексні карантинні обмеження в зонах активного розповсюдження COVID-19.

«За чотирма основними показниками оцінки ситуації з COVID-19, Україна — серед країн з найбільш складним становищем. Україна на сьомому місці за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19. За показником смертності — четверта. По тестуванню та виявленню хворих на COVID-19 Україна — на останньому місці в Європі. Схожа ситуація у Чехії, де влада ввела жорсткий карантин: закриті школи та дитсадки, заборонені масові заходи», - заявив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Павло Ковтонюк.

Згідно зі статистикою захворюваності, Україна рухається до найгіршого сценарію пандемії.

"Якщо ситуацію в зонах активного розповсюдження вірусу SARS-CoV-2 не взяти під контроль, то до кінця року від COVID-19 в країні може померти до 20 тисяч людей", - йдеться на сайті Київської школи економіки. 

Експерти наголошують, що задля протидії поширенню хвороби необхідно ввести комплексні карантинні обмеження в областях активного спалаху коронавірусу. 

"Ми вважаємо, що карантин є сенс вводити на строк від 14 днів або на час, за який можна буде організувати такий об’єм тестування, щоб частка виявлених випадків зараження від усіх проведених тестів була не менше 10%. Наприклад, у травні цей показник в Україні був 7%. Це дозволило послабити карантинні обмеження. Комплексні карантинні обмеження мають вводитися у тих областях, районах чи містах, де ми спостерігаємо активний ріст захворюваності в динаміці. Обмеження мають діяти у тих сферах, де можуть одночасно перебувати багато людей і активно поширювати вірус. Важливим фактором є також дотримання встановлених обмежень", - йдеться в повідомленні. 

Також наголошується на необхідності посилити готовність лікарень до пікового навантаження та збільшити потужності тестування.

Читайте також: У Києві в лікарнях перебувають майже 1,8 тис. пацієнтів з коронавірусом

Нагадаємо, упродовж останнього тижня в Україні щоденно фіксують понад 5 тисяч нових випадків зараження коронавірусу.

Станом на ранок 15 жовтня в Україні 281 239 випадків зараження коронавірусом. Всього в країні через ускладнення хвороби померли 5 302 людини (73 за минулу добу), при цьому 119 650 - одужали (951 за добу). 

Раніше повідомлялося, що через погіршення епідеміологічної ситуації Міністерство освіти і науки рекомендуватиме відправити всіх українських школярів на канікули з 15 до 30 жовтня, а студентів вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації - перевести на дистанційне навчання з 15 жовтня до 15 листопада. Усіх студентів на цей період повинні виселити з гуртожитків, а оплачені за проживання гроші - повернути їм.