UA / RU
Підтримати ZN.ua

До кінця року в Україні паралельно працюватимуть дві системи фінансування медзакладів

Сьогодні нова система фінансування "гроші за пацієнтом" вступає в дію.

До кінця року в Україні паралельно працюватимуть стара і нова системи фінансування медичних закладів первинної допомоги, але з 2019 року буде працювати лише нова. Зокрема ті лікарні, які не укладуть угоди із Національною службою здоров'я, будуть вимушені самостійно шукати джерела фінансування, заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на прес-конференції 2 липня.

При цьому, як стверджує заступник міністра МОЗ Павло Ковтонюк, фінансування лікарень, які укладуть угоди із Нацслужбою, збільшиться і залежатиме від кількості підписаних декларацій з людьми.

"Заклади, які будуть працювати з Національною службою, не будуть обмежені старими тарифними сітками, штатними розкладами та іншими закладами, які регулювали це. Заклади самі будуть встановлювати ті зарплати, які вони можуть встановити, згідно з доходами, які мають", – зазначив він, пише "Радіо Свобода".

До 2020 року на нову систему фінансування Міністерство охорони здоров'я планує перевести не лише первинну медицину, а й всі медичні послуги.

Станом на початок липня декларації із лікарями підписали майже 11 мільйонів людей – це кожен четвертий українець, звітують в МОЗ і вважають динаміку реформ доброю.

З 2 квітня в Україні стартувала кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї", яка стане першим етапом медичної реформи. Згідно з повідомленням Міністерства охорони здоров'я, в рамках кампанії українці будуть підписувати декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. На основі цих декларацій пацієнт буде закріплений за конкретним лікарем, а лікар буде отримувати оплату в залежності від кількості підписали з ним декларацію пацієнтів. Нарахування оплати за новими принципами почнеться з 1 липня.