UA / RU
Підтримати ZN.ua

До Дня Прапору українці піднялися на Монблан і встановили там синьо-жовтий прапор

Експедиція на піки Гран Парадізо та Монблан тривала 7 днів. Вранці 23 серпня 15 мандрівників піднялися на найвищу вершину Західної Європи (4 810 м) і підняли там прапор України.

Така акція – це продовження багаторічної традиції команди українських підприємців зі встановлення синьо-жовтого стягу на День Незалежності України на різних вершинах світу. У 2014 році це була Говерла, потім Монблан, минулого року – Казбек. Цьогоріч команда поставила собі амбітну мету – вийти одразу на дві вершини – Гран Парадізо та Монблан. Похід розпочався 17-го серпня зі сходження на найвищу гору Італії Гран Парадізо (4 061 м), взагалом тренування в районі Аости та сходження на Гран Парадізо тривало 3 дні, це була також акліматизації перед підйомом на Монблан. Потім група переїхала у Шамоні, де 23 серпня з прихистку Тет Рус стартував штурм "Білої Гори".

Через негоду було прийнято рішення переносити сходження на день раніше. Безспоседньо штурм Монблану команда розпочала 23 серпня о 2 ночі, і вранці о 9:30 вони підняли прапор України на найвищій вершині Західної Європи. Погодні умови сприяли – було сонячні і не дуже вітряно. "Емоції переповнюють, настрій бойовий і переможний. По-іншому ніяк, адже люди, які мають таких пращурів як козаки, не можуть бути слабкими. Наше сходження – каталізатор до подальшої боротьби: якщо навчишся боротися з собою, то навчишся боротися з іншими перешкодами і з зовнішнім ворогом також", – ділиться враженнями Віктор Баранник, менеджер експедиції.

Підприємець і учасник експедиції Олександр Музичук ходить в гори з дитинства, Монблан його перша серйозна вершина. "Весь мій досвід показує, що сходження – це боротьба, боротьба з собою, зі своєю лінню, зі своїми сумнівами. Присвячуючи підкорення Монблану до Дня Незалежності, хочу побажати українцям віднайти в собі силу, яка допоможе перемагати, досягати щоразу вищих висот і не спинятися. Слава Україні!".

Як розповів інший учасник акції Ярослав Жеребецький, цьогоріч під час сходження зустрічав чимало українців: "Ми сильна нація! Гори вчать нас рівномірно і впевнено рухатись вгору, ставати сильнішими, щоб внизу реалізовувати те, до чого покликані, зокрема будувати сильну державу!", – додає він.

Особливість групи, яка цього року піднялася на Монблан, у тому, що половина команди – це новачки, для яких це перші високі гори. До того підприємці тренувалися у походах зимовими Карпатами, а також пройшли відповідну підготовку на скелях неподалік Львова. "Інша половина групи – досвічені мандрівники, які не вперше приєднуються до експедиції з нагоди Дня Незалежності, – зазначає Андрій Рождественський, автор ідеї, і додає, – Захід повністю фінансується учасниками сходжень".

За його словами, такі символічні сходження вони розпочали після Революції Гідності. "Наша філософія – це перемога, перш за все, над собою. Адже, окрім інструкторів, у групі немає професійних альпіністів. Це все звичайні підприємці, які завдяки тренуванням, системній та наполегливій праці підготувалися до сходження. Також наша мета показати Україну світові не лише як країну, де панує корупція і мляво протікають реформи, а й таку, де прості люди творять свої маленькі перемоги. Наші експедиції – ще одне свідчення того, що якщо людина прагне змін і має мету, то можна здобути бажане. З року в рік ми обираємо новий шлях і нові вершини, багато тренуємося. У 2025 плануємо експедицію на Еверест".

Щороку команда однодумців зростає. 2019 року вони планують сходження на семитисячник Абу Алі ібн Сіни, другий за висотою пік Паміру.