UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дня пам'яті Марії Магдалини: історія і традиції

В цей день вшановують пам’ять мироносиці.

Щороку 22 липня християни східного обряду вшановують пам'ять Марії Магдалини. Вона була присутня при розп'ятті Христа та одна з перших дізналася про його воскресіння.

Хто така Марія Магдалина

За біблійною легендою, Марія Магдалина народилася в містечку Магдала на березі Генісаретського озера, в Галілеї, у північній частині Святої Землі.

Читайте також: Світле свято: коли відзначатимуть Успіння пресвятої Богородиці у 2024 році

Марія завжди слідувала за Христом, проявляла турботу про нього. Вона стояла біля Ісуса разом із Пресвятою Богородицею, переживаючи страждання Спасителя і розділяючи велику біду Матері Божої.

Також Марія Магдалина стала героїнею багатьох міфів і легенд. У Біблії немає згадки про те, що вона була блудницею, але написано, що вона була одержима демонами.

Образ Марії Магдалини у православній традиції не ототожнюють з гріхом. Її вшановують як святу, яка позбулася демонів. Вважається, після того, як Христос вигнав із Марії сім бісів, вона почала нове життя й стала вірною ученицею Ісуса.

У католицькій традиції Марія постає блудницею, що розкаялася. Вважається, що вона залишила життя блудниці і рушила за Спасителем.

Традиції Дня пам'яті рівноапостольної Марії Магдалини

В народі це свято називають Мар'їн день, Мироносиця, Мар'я Ягідниця. Молоді дівчата цього дня зверталися до святої з молитвою подарувати їм красу. Вони також збирали ранкову росу в срібний посуд, щоб вмиватися нею. У давнину вважалося, що такий обряд дарує обличчю рум'янець і здоров'я шкірі.

Цього дня також була традиція рано прокидатися та струшувати росу з рослин. Вважалося, що вона має згубний вплив на них. В цей день худобу тримали в стійлах.

Господині на свято займалися заготівлею ягід – варили компоти та варення.