UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба обговорив з Чавушоглу посилення безпекової співпраці у Чорноморському регіоні

Міністри констатували чудові відносини між Україною та Туреччиною.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу на полях Анталійського дипломатичного форуму, повідомляє пресслужба МЗС України.

Глави дипломатії обговорили підготовку до 10-го засідання Стратегічної ради високого рівня під головуванням президентів України Володимира Зеленського та Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана, а також спільного засідання міністрів закордонних справ та міністрів оборони двох країн у форматі “Квадрига”.

Дмитро Кулеба висловив вдячність за рішучу підтримку Туреччиною членства України в НАТО, яку турецька сторона висловлювала у ході підготовки та під час проведення саміту НАТО. Мевлют Чавушоглу запевнив, що Туреччина буде і надалі усіма способами підтримувати євроатлантичну інтеграцію України.

Також міністри обговорили можливості посиленої співпраці військово-морських сил України та Туреччини, яка допоможе втілити стандарти НАТО у ВМС України, підвищити їхню обороноздатність і взаємосумісність з країнами-членами НАТО, і загалом зміцнити взаємодію держав заради безпеки на Чорному морі.

Чавушоглу прийняв запрошення Кулеби здійснити восени цього року візит до України з метою обговорення усього комплексу українсько-турецьких стратегічних відносин.

Читайте також: США повинні визначити майбутнє України в НАТО - Волкер

Нагадаємо, що 14 червня в Брюсселі відбувся саміт НАТО, на якому країни Альянсу підтвердили рішення Бухарестського саміту 2008 року про те, що Україна буде членом НАТО. Генсек НАТО Йенс Столтенберг нагадав про необхідність просування реформ і боротьби з корупцією.

Президент США Джо Байден також заявив про те, щоб отримати План дій щодо членства в НАТО і стати частиною Альянсу, Україні необхідно відповідати критеріям і переконати всіх членів НАТО.

Детальніше про те, чому рішення Брюссельського саміту НАТО - очевидний успіх і така ж очевидна невдача Києва, читайте в статті Володимира Кравченка "В «сірій зоні». Довічно?"