UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дмитрів день: традиції та молитви

На свято заведено відвідувати богослужіння у церквах.

26 жовтня християни східного обряду святкують День пам'яті великомученика Димитрія Солунського. Інша назва свята – Дмитрів день.

Читайте також: День святої Людмили: історія та заборони

Традиції свята

У давнину в цей день віряни йшли до храмів та молилися святому Димитрію. Також у Дмитрів день була традиція поминати покійних рідних та близьких, молитися за упокій їх душ. Хоча за церковним календарем поминанню присвячена Дмитрівська батьківська субота, саме у Дмитрів день для покійних в домі ставили миску води, щоб вони могли умитися.

На свято існувала традиція пригощати людей солодощами, давати милостиню нужденним, щоб вони пом'янули покійних родичів.

У Дмитрів день закінчувалися жнива. Господині в цей день пекли млинці, як символ закінчення жнив. Перший млинець призначався для найстаршого члена сім'ї, а якщо він вже помер, то млинець залишали на підвіконні.

Молитви у Дмитрів День

Святий і славний Великомучениче Христів, Димитріє, скорий помічнику і гарячий заступниче всіх, що з великою вірою й надією на Господа линуть до тебе! Стоячи зі сміливістю перед Царем Небесним, разом з нами молитовно випроси у Нього прощення гріхів наших, та щоби визволитись нам від всепагубної хвороби, землетрусу, потопу, вогню, меча і вічного покарання. Благай доброту Його, щоб Він щедрим був до міста нашого і до всякого міста, села і країни.

Випроси у Царя царів дарувати перемогу та звитягу християнам над ворогами їх, для всієї ж Держави нашої випроси спокій, тишу, міцність у вірі та успіхи в чеснотах і побожності. А всім нам, що щиро Йому вклоняємося та вшановуємо почесну пам’ять твою, виблагай благодатне зміцнення на справи благі, щоб ми все добре та вгодне для Владики нашого Христа Бога тут чинили, та сподобилися – за нашими покаянними благаннями й твоїми до Нього молитвами – наслідувати Царство Небесне для вічного прославлення Його з Отцем та Святим Духом. Амінь!