Державний комітет з телебачення і радіомовлення ввів в дію стандарт з виготовлення підручників та навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07: 2015). Він визначений спеціальним наказом відомства.
Про це повідомляється на сайті відомства.
В стандарти оформлення підручників та навчальних посібників для школярів входять розмір, обсяг та вага книг, розмір шрифту і його зовнішній вигляд - для зручності читання дітьми, довжина рядків та інтерліньяж, а також відстань між буквами. Враховуються також колірна гамма і якість виконання книг і навчальних посібників. Незважаючи на те, що ці ознаки здаються нескладними і необов'язковими, насправді від них залежить безпека надання освітніх послуг - здоров'я дітей.
До речі, для дітей різного віку є різні вимоги до підручників і в цілому книг. Вони діляться на кілька груп:
- перша група - видання для дітей дошкільного віку (до 6 років);
- друга група - видання для дітей молодшого шкільного віку (6 - 10 років включно), учнів початкових класів;
- третя група - видання для дітей середнього шкільного віку (11 - 14 років включно), учнів V - VIII класів;
- четверта група - видання для дітей старшого шкільного віку, підлітків (15 - 18 років включно), учнів IX - XII класів.
Стандарт з виготовлення підручників та навчальних посібників розробив ЗАТ "Український науково-дослідний інститут поліграфічної промисловості ім. Т. Г. Шевченка ".
Стандарти будуть діяти до 31 грудня 2024 р.
Таким чином, встановлено загальні технічні вимоги до виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів, які слід враховувати видавцям і поліграфістам.
Кабінет міністрів ввів з 1 вересня правило для школярів 1-4 класів: носити в темний час доби спеціальні світловідбиваючі жилети, щоб діти були помітні для водіїв і учасників дорожнього руху.
Рішення було прийнято навесні, під час проведення всеукраїнської координаційної наради з питань безпеки дорожнього руху, а зараз втілюється в життя. Зразок спеціального одягу для молодших школярів був продемонстрований батькам, які брали участь в обговоренні ініціативи "Чужих дітей не буває".