UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для українців найважливішим у житті є щастя дітей – дослідження

Україна - єдина із 15 опитаних країн, громадяни якої найбільше хочуть, щоб їхні діти були щасливі.

Для українців найважливішим у житті є щастя своїх дітей. Україна - єдина країна із 15 опитаних, громадяни якої на перше місце серед цінностей життя вивели щастя дітей. Респондентам були запропоновані 10 варіантів відповідей, з яких вони мали обрати один. Відповіді охоплювали як емоційно-якісні, так і цілком вимірювані кількісні параметри життя.

Зазначимо, що загалом жителі різних країн світу хочуть бути щасливими, бути здоровими, щастя дітей – на третьому місці. В Україні ж життєвий рейтинг виглядає так: щастя дітей (32%), бути щасливим (20%), здоров'я (19%).

Також Україна лідирує в рейтингу як країна, впевнена в тому, що наші діти будуть більш щасливі, ніж ми - так вважають 85% опитаних. Оптимістично дивляться в майбутнє: Індія (83%), Бразилія (83%), Південно-Африканська Республіка (79%) та Китай (76%).

Песимізм щодо майбутнього явно домінує у Франції (лише 34% впевнені в перспективах щастя своїх дітей), Туреччині (29%) і особливо в Німеччині - 26%. Індія, Бразилія, Китай демонструють порівняно впевнену економіку й розуміють, що піднімаються сходами "задоволеності життям". Тим часом стара Європа відчуває стагнацію в економіці. Ці країни втратили темп і тому втрачають впевненість. Крім того, біженці, демографічні проблеми, відчуття загрози розмивання національної культури, усвідомлення неминучості скорочення робочих місць змушують жителів старої Європи турбуватися за майбутнє своїх дітей.

"Глобальне дослідження щастя і політичних поглядів", за словами авторів, охопило репрезентативною вибіркою 51,9% населення світу. Польові роботи у 15 країнах у травні–червні 2019 року проводила компанія Schoen Consulting, а їх аналіз та підготовку забезпечив Джордж Вард - дослідник Массачусетського Технологічного інституту, співавтор Всесвітньої доповіді про щастя 2019 року. Звіт був підготовлений за замовленням Фонду Віктора Пінчука. "Щастя зараз" є темою 16-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

Детальніше про результати дослідження читайте у матеріалі Юлії Мостової "Зробіть нас щасливими!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".