UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для дорожнього будівництва потрібні не тільки гроші, але і менеджмент — радник прем'єра Юрій Голік

Регіони не можуть поскаржитися на брак коштів для виконання дорожніх робіт. Більше того, багато обладміністрацій не встигають витрачати отримані з держбюджету гроші. Причина неефективного використання коштів криється в нестачі менеджерських навичок у керівництва низки ОДА, - вважає радник прем'єр-міністра Юрій Голик. Про це він пише на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Все ще вважаєте, що для наявності інфраструктури потрібні тільки гроші? Ні. Для створення інфраструктури, окрім грошей, потрібні менеджмент і мізки", - пише Голик.

Свій висновок Голик аргументує, наводячи конкретні цифри. Так, за 11 місяців 2019 року до регіонів з Дорожнього Фонду надійшло 13,7 млрд гривень. З них залишилися невикористаними 2,8 млрд гривень.

Радник прем'єра наводить ще один приклад: "ДФРР. Державний Фонд Регіонального Розвiтку. Із 7,5 млрд грн, запланованих на цей рік, використано 4,7 млрд грн".

Разом, тільки за цими двома програмами, залишилися невикористаними 7,5 млрд гривень.

"7,5 млрд гривень не потрапило через систему ProZorro приватним компаніям. Це нестворені робочі місця. Чи невиплачені до місцевих бюджетів податки. І неповернуті з тієї ж Польщі будівельники. Чи непобудовані школи. Чи невідкриті дитячі садки. Чи невідремонтовані дороги", - пояснює Голик.

Втім, навіть саме використання дорожніх грошей, на думку Голика, не може бути основним критерієм якісного застосування витрачених коштів. Як вважає радник прем'єра, важливо звертати увагу на те, "як, куди і на що були використані витрачені гроші".

Більшість ОДА, замість капітального ремонту, як і раніше, виконують так званий поточний ремонт. Різницю між цими видами ремонтів демонструє Кабмін у своїй презентації:

Щоб в подальшому гроші, які виділяються на дорожні роботи, витрачалися ефективно, уряд представив рекомендації керівникам ОДА, які слід враховувати при плануванні робіт на наступний рік.

Нагадаємо, Юрій Голик нещодавно повідомив, що для оцінки роботи керівництва ОДА урядом розробляється нова система, основними критеріями якої будуть лише ті показники, на які голови ОДА можуть і повинні впливати. Ті ж пункти, на які губернатори не можуть впливати, будуть з системи оцінки виключені.