UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для 58,6% жителів ОРДЛО українські загальнонаціональні телеканали недоступні — опитування

Люди на окупованих територіях дивляться переважно російське телебачення.

Домінує як джерело інформації для тих, хто живе за лінією розмежування, - "зомбоящик". При цьому учасники опитування дивляться переважно російське телебачення - "Россия 1" (43,4%), НТВ/НТВ Мир (25,9%), "Россия 24" (19%), "Первый" (11,8%), ТНТ (10,2%), "Звезда" (8,6%), СТС (8,1%), ТВ-3 (7%). У першій десятці цього списку й два "сепарські" канали - "Оплот ТВ" (без уточнення 1 чи 2) з 13,6% і "Луганск 24" з 12,5%. Третій за популярністю місцевий канал - "Новороссия ТВ" - дивляться 6% тих, хто відповідав на запитання (у рейтингу він посідає 12-те місце).

Такі дані наводяться в спільному дослідженні Українського інституту майбутнього і "Дзеркала тижня. Україна", проведеному за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп".

А ось українські канали з'являються лише в другому десятку списку. На 14-му місці (і першому з українських) "5 канал" (його вмикають 4,7% учасників опитування), на 16-му - "Інтер" (4,6%), на 17-му - "1+1" (4%), на 26-му - СТБ (2,3%). У той же час ТРК "Україна", один з найбільш рейтингових каналів в країні, зайняв в ОРДЛО 32-е місце - 1,6%. Це - 21 чол. з 1606 опитаних. А новинний телеканал "112 Україна" знаходиться на 42-му місці з 0,8% учасниками опитування (11 осіб).

21у

У цілому ж, як випливає з відповідей респондентів, вони мають можливість дивитися українські телеканали - і загальнонаціональні, і місцеві. Двоє з п'яти учасників опитування мають без обмежень частковий або непостійний доступ до загальнонаціональних каналів, до місцевих - 14,2%.

Однак для 58,6% опитаних жителів ОРДЛО українські загальнонаціональні телеканали недоступні взагалі, а для 84,9% - недосяжні й місцеві. Часто це пояснюється технічною причиною: радіус дії українських телевеж не дозволяє покривати всю окуповану територію. Утім, хтось в аналогічній ситуації вирішив проблему, встановивши супутникові антени. Але багатьох зупиняє вартість покупки. А може, вся річ у тому, що в жителів "потойбічного Донбасу" просто немає потреби дивитися українське ТБ?

Дослідження проводилося з 7 по 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 - у непідконтрольної частині Луганської і 806 - в непідконтрольної частини Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки були використані офіційні статистичні дані 2014 р., які були скориговані з урахуванням існуючих демографічних даних ВПЛ, які залишили непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.

Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".