UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для українських військових створили “Дороговказ пораненого”

Він покликаний рятувати життя військових.

В межах реалізації Національної програми “Врятуй кінцівку” було розроблено посібник “Дороговказ пораненого”. Про це повідомили в Міжнародному благодійному фонді “Здоровʼя українського народу”, що є ініціатором проекту.

Зазначається, що посібник “Дороговказ пораненого” – це структурована, покрокова інструкція, що містить порядок дій військових у разі отримання поранень, направлених на зменшення ускладнень від травм, рятування кінцівок та зменшення вірогідності ампутації, і головне – збереження життя. Крім того, документ містить і юридичні поради, що допоможуть уникнути фінансових втрат.

В Дороговказі вказані всі головні аспекти, які необхідно врахувати військовому на етапі евакуації, стабілізації, госпіталізації та лікування, та які допоможуть зберегти дорогоцінний час та здоровʼя.

Залежно від етапу, на якому знаходиться поранений, він знайде необхідну інформацію: 

  1. Як діяти;
  2. Куди звертатися;
  3. На що звертати увагу;
  4. На що не зважати;
  5. До чого можуть призвести та чи інша дія або бездіяльність;
  6. Рекомендації щодо різноманітних штатних та нештатних ситуацій;
  7. Питання, які часто задають поранені та їх родичі.

Посібник вже опублікований на сайті МБФ “Здоровʼя Українського народу”, з яким можна ознайомитися за посиланням. 

Робота над Дороговказом тривала 2 роки з перших днів повномасштабного вторгнення в межах реалізації програми “Врятуй кінцівку”, покликану зменшити інвалідизацію військових та слоганом якої є “Не ампутуй – врятуй”.

Авторська команда “Дороговказу пораненого” провела десятки консультацій з військовими та цивільними лікарями, бойовими медиками, ветеранами, безпосередньо з військовими, які отримали поранення та пройшли весь шлях від евакуації до одужання, з резидентами програми “Врятуй кінцівку”, були виявлені основні проблеми з якими стикаються поранені, знайдені шляхи їх вирішення та на основі цієї роботи була сформована оптимальна та найефективніша дорожня карта дій для поранених.