UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для України першочерговим питанням є гарантії безпеки – Квасневський

Експрезидент Польщі каже, що сьогодні питання членства України у НАТО вирішити неможливо.

Зараз для України першочерговим питанням є гарантії безпеки, заявив в інтерв'ю ZN.UA.UA заявив колишній президент Польщі Олександр Квасневський, з яким поговорила Юлія Самаєва. Він також упевнений, що Україна зможе максимально швидко набути членства в ЄС.

«Україна насамперед потребуватиме гарантії її незалежності та безпеки. Питання членства України в НАТО, навіть сам Зеленський про це говорить, сьогодні вирішити неможливо, тому що його рішення створюватиме нові конфлікти. Але питання гарантій незалежності є першорядним і у вас є дуже сильний аргумент, який щоразу потрібно використовувати, що у вас такі гарантії були – Будапештський меморандум. У 2014-му стало очевидно, що вони нічого не гарантують, отже, світ має надати робочий варіант подібних гарантій для України», – заявив Квасневський.

Він додав, що багато лідерів, друзів України, активно працюють над тим, щоб процес прийняття її до Євросоюзу почався вже, не чекаючи кінця війни. Експрезидент Польщі впевнений, що Україна зможе максимально швидко набути членства, а разом з ним і великі можливості для відновлення та трансформації.

«Тут я вже можу сміливо говорити, посилаючись на свій особистий досвід. І насамперед Європа, але й не лише вона, має допомогти Україні відновиться», – додав Кваснєвський.

Читайте також: Квасневський: «Україні необхідно поставити більше зброї, негайно і не озираючись на вартість цих поставок»

Напередодні президент Володимир Зеленський провів розмову з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн, після чого заявив, що висновок про членство України в ЄС буде готовий протягом кількох місяців.

Лідери Євросоюзу схвалили євроінтеграційні прагнення України. Зокрема, було надане «зелене світло», чим лідери Європейського Союзу уповноважили Єврокомісію на підготовку відповідного висновку.

У відповідній резолюції ЄС йдеться: «Європейська Рада визнала європейські прагнення та європейський вибір України, як зазначено в Угоді про асоціацію. 28 лютого 2022 року, реалізуючи право України на вибір своєї долі, президент України подав заявку України на вступ до Європейського Союзу. Рада діяла швидко і запропонувала Комісії подати свою думку за цією заявою відповідно до відповідних положень договорів. В очікуванні цього і без зволікання ми ще більше зміцнюватимемо наші зв'язки і поглиблюватимемо наше партнерство, щоб підтримати Україну в її русі європейським шляхом. Україна належить нашій європейській сім'ї».