UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для понад 80% громадян будь-які територіальні поступки заради миру неприйнятні – опитування

При цьому проти таких поступок більшість громадян виступає у всіх регіонах України.

Будь-які територіальні поступки заради досягнення миру в Україні неприйнятні для 82% українців, йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології. Лише 10% громадян переконані, що для закінчення війни та збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.

При цьому проти будь-яких поступок виступає більшість населення у всіх регіонах України. Вказано, що у східних регіонах, які потерпають від інтенсивних боїв, 68% проти поступок, за – лише 19%. У південній частині України проти поступок виступають 83%, за – 9%.

Якщо говорити про українців, які залишаються на окупованих територіях, то серед них проти територіальних поступок 77% опитаних, за – 18%. Водночас серед тих, хто після 24 лютого 2022 року виїхав з територій, які були окуповані, 82% виступають проти будь-яких поступок (підтримують поступки – лише 5%).

Читайте також: Українські військові мають зайти на територію Криму до кінця року — Буданов

Опитування провели 13-18 травня 2022  року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Всього соціологи опитали 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали в Україні (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, але при цьому отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.