UA / RU
Підтримати ZN.ua

Діти загиблих військових зможуть вступати до вишів поза конкурсом

За внесення змін до закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей" проголосували 249 народних депутатів з 290, що зареєструвалися в залі.

Верховна Рада прийняла закон, що передбачає право вступу до вишів поза конкурсом протягом трьох років після закінчення школи для дітей загиблих військовослужбовців.

За відповідне внесення змін до закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей" проголосували 249 народних депутатів з 290, що зареєструвалися в залі на засіданні у п'ятницю.

У ст.13 закону запроваджена норма, згідно з якою діти, у яких один з батьків, усиновителів був військовослужбовцем, і загинув або визнаний судом безвісти зниклим на військовій службі, протягом трьох років після отримання відповідної загальної середньої освіти зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів.

Також за умови успішного складання іспитів і відповідно до правил прийому перевагою при зарахуванні у військові навчальні заклади протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти користуються діти військовослужбовців (якщо не досягли 23-річного віку), які мають вислугу 20 років і більше, а також загиблих і тих, що отримали інвалідність, зазначається у законі.

Також народні депутати підтримали у другому читанні законопроект № 4402 "Про внесення змін до закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (про підвищення мінімального розміру пенсії членам сімей військовослужбовців у разі втрати годувальника)".

Закон передбачає з моменту його прийняття підвищити для членів сімей військовослужбовців, які втратили годувальника, розмір мінімальної пенсії в разі втрати годувальника з одного до двох визначених законом розмірів прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

"Пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність", - йдеться в законі. Цей закон набирає чинності з 1 січня 2015 р. !zn

Читайте також:

Гроші сім'ям Небесної сотні будуть виплачені до кінця липня

Рада збільшила пенсії сім'ям загиблих військовослужбовців

Турчинов дозволив заохочувати учасників АТО незалежно від термінів вислуги