UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дисциплінарна комісія рекомендувала Гройсману закрити провадження щодо Лінчевського

Кабмін розгляне ситуацію з Линчевским на найближчому засіданні.

Дисциплінарна комісія рекомендує прем'єр-міністру Володимиру Гройману закрити дисциплінарне провадження щодо заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, так як в діях останнього немає ознак дисциплінарного проступку, передає "Українська правда".

"Є конкретні види дисциплінарних порушень, і в даному випадку комісія не бачить проступку", - повідомив голова Комісії, голова Нацагенства з питань держслужби Костянтин Ващенко в понеділок, 11 червня.

Ващенко висловив точку зору, що висловлювання Лінчевського про лікування онкохворих "містять ознаки порушення етичних норм і несуть репутаційні ризики для влади". Але так як це не врегульовано чинним законодавством, Дисциплінарна комісія рекомендує Кабміну розглянути питання на найближчому засіданні та прийняти комплексне рішення.

Раніше ЗМІ поширили заяву заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, зроблене ним у ході виступу в Рахунковій палаті під час обговорення звіту про результати аудиту ефективності коштів держбюджету, виділених МОЗ для лікування громадян України за кордоном.

Опонуючи учасникам засідання, які засумнівалися в ефективності виділення коштів на лікування онкохворих за кордоном, Лінчевський заявив: "Щодо ефективності. Щодо нерезультативності і неэкономности використанні грошей. У сухому залишку – 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто, кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків!".

У Міністерстві охорони здоров'я вибачилися за висловлювання Лінчевского, підкресливши, що слова були вирвані з контексту, а зміст його заяви був змінений на протилежний.

На засіданні Рахункової палати Лінчевський наполягав, що згортати програму в жодному разі не можна, так як в Україні операції з трансплантації кісткового мозку від неродинних донорів не проводяться, і пацієнти, які їх потребують, будуть приречені на смерть.

Тим не менш, проти Лінчевського і керівництва МОЗ була розгорнута інформаційна атака, а лідери низки парламентських фракцій зажадали відправити у відставку його і в. о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман розпорядився розпочати дисциплінарне провадження і з'ясувати, чи вчинив заступник голови МОЗ якесь порушення.