UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДІАМ дозволила «реконструювати» чотириповерхівку в центрі Києва до 18 поверхів

Таке рішення суперечить генплану столиці.

Державна інспекція архітектури та містобудування України дозволила «реконструювати» чотириповерховий торгівельний центр у центрі Києва поблизу Площі Слави до 18-ти поверхів.  Згідно з даними Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, дозвіл на «реконструкцію нежилого будинку» під багатофункціональний комплекс на вул. Михайла Омеляновича-Павленка (колишня – Суворова), 4 ТОВ «Картас Траст Компані» отримало ще 30 грудня.

Як зазначають «Наші гроші», після «реконструкції» висота комплексу становитиме 18 поверхів. Однак це суперечить чинному Генплану м. Києва, згідно з яким в центральній планувальній зоні Києва, у якій знаходиться ділянка на вул. Омеляновича-Павленка, 4, заборонено будівництво вище 27 м, або дев’ять поверхів. Також ця ділянка розташована впритул до буферної зони об’єктів зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Софія Київська та Києво-Печерська Лавра».

Надання дозволу на роботи із порушенням висотності стало можливим завдяки Департаменту містобудування та архітектури КМДА, який у 2017 році дозволили будувати об’єкт із умовною висотою до 73,5 м.

Власником ТОВ «Картас Траст Компані», яка збирається проводити «реконструкцію», є компанія Genuine Group LTD з Сейшельських островів, якою володіє Ірина Ревіна з м. Ірпінь. До середини 2019 року компанією володів Сергій Дядечко, екс-віце-президент «Родовід Банку» часів контролю над фінустановою структурами Юрія Іванющенка.

Керівником «Картас Траст Компані» є Савченко Ігор Васильович. Людина з таким ПІБ значиться також директором Корпорації «Науково-виробниче об’єднання «Арсенал», кінцевим власником якої є Дядечко.

Генпідрядник будівництва – запорізьке ТОВ «Простір Констракшн», власником якого є Олексій Гончаров.

Видання підкреслює, що відповідно до Генплану на ділянці можна зводити лише громадські споруди, однак часто у Києві під виглядом багатофункціональних комплексів будуються житлові, а квартири продають як апартаменти.

Читайте також: Столична влада витратить мільярд гривень на реконструкцію Хрещатика

Про те, чому українські міста забудовуються хаотично і неякісно, забезпечуючи надприбутки забудовникам і маржу корумпованим чиновникам, читайте в другій частині інтерв'ю Інни Ведернікової з Олексієм Чернишовим