UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держзамовлення на підготовку студентів у вишах збільшили на 12%

Проти збільшення держзамовлення був міністр фінансів: "Чим більше людей ми будемо навчати, тим гірше буде якість освіти".

Кабінет міністрів України ухвалив рішення збільшити на 12,3% державне замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах в 2016 році, порівняно з 2015 роком.

"Прийнято, один утримався", - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду.

У свою чергу віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зазначив, що всього держзамовлення складе 272,6 тис. чоловік, що на 12,3% більше ніж у 2015 році. І даного числа 237,9 тис. осіб передбачається підготувати на денній формі навчання, що на 10,4% більше ніж у минулому році.

Обсяг держзамовлення на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" встановлено на рівні 67,5 тис. осіб; "бакалавр" - 90,7 тис. осіб; "спеціаліст" - 42,9 тис. осіб; "магістр" - 60 тис. чоловік.

Прийом в аспірантуру і докторантуру за держзамовленням встановлений на рівні 4,6 тис. осіб і 493 людини відповідно.

Також рішення передбачає встановити прогнозоване держзамовлення на 2017 рік у розмірі 241,9 тис. осіб, з них 215,9 тис. осіб для підготовки на денній формі навчання.

"Давайте подумаємо, що приймається. Збільшується держзамовлення на 12% це означає, що в цьому році не буде збільшень тиску на бюджет, але в наступному році мінімум 800 млн грн... Замість вирішення проблем ми просто вливаємо туди кошти. Я прошу вибачення, але ми не можемо собі цього дозволити, якщо б у нас була б якість освіти хоча б відповідна. Чим більше людей ми будемо навчати, тим гірше буде якість освіти. Нам необхідно концентрувати наші зусилля", - сказав міністр фінансів України Олександр Данилюк, який в ході голосування утримався.

У травні міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що в українських вузах у 2016 роцізбільшить державне замовлення на підготовку IT-фахівців, а набір на економічні та юридичні спеціальності за рахунок коштів держбюджету скоротять.

Нагадаємо, що за даними світового рейтингу QS Higher Education System Strength Rankings 2016 Україна знаходиться на 45-му місці серед країн з найкращою системою вищої освіти.