UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держструктури не хочуть віддавати Міноборони отримані при Януковичу і Кучмі санаторії

Для такої передачі, як запевняє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, немає правових підстав.

Кількість військових санаторіїв можна збільшити як мінімум удвічі. Однак, згідно з офіційною відповіддю, яку чуємо вже більше року, повернути Збройним силам України санаторії "Шкло", "Моршинський" і "Одеський", переданих у ведення ДСА (Державна Судова Адміністрація - ред.), ДУС (Державне управління справами - ред.), ДСНС розпорядженням Януковича та указом Кучми, немає правових підстав, пише Оксана Загакайло у своїй статті для DT.UA.

Через анексію Криму ВСУ втратили ще шість санаторно-курортних установ. Це 4350 ліжок. На сьогодні у складі Міноборони залишилося тільки три санаторії ("Пуща-Водиця", "Хмільник", "Трускавецька") і одне санаторне відділення.

"Загальна штатна ємність становить 1400 ліжок. Фактично розгорнуто (у зв'язку з необхідністю проведення капітального ремонту корпусів) 1085 ліжок", - йдеться у відповіді Міноборони на запит DT.UA.

"Нових санаторіїв, абсолютно очевидно, не побудуєш. Тому цілком резонно повернути ВСУ санаторно-курортні установи "Шкло", "Моршинський" і "Одеський"", - зазначає автор.

Разом з тим для такої передачі, як запевняє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, немає правових підстав. Аналогічним чином свою позицію обґрунтовують ДСА, ДУС і ДСНС.

При цьому автор сумніваються в необхідності санаторіїв вищевказаним держслужбам.

"Львівська міська організація ветеранів та ГО "Захист" неодноразово писали в органи влади, ДСА, що санаторій "Шкло" навмисно руйнують для того, щоб потім викупити за безцінь, і просили провести фінансово-господарської перевірку... Не працювало санаторно-курортного закладу "Шкло" з жовтня 2014", - наводить приклад Загакайло.

У відповіді від ДСА на офіційний запит ГО "Захист" було сказано, що останньому кварталі 2014 санаторій не надавав лікування застрахованим особам та їх сім'ям, від путівок яких раніше складало 95% його доходу, а в першому кварталі 2015 санаторій не працював через відсутність реабілітаційних відділень, оскільки Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності уклав договору закупівлі послуг на придбання путівок виключно з відновлювальним лікуванням у реабілітаційних відділеннях.

"Санаторій був закритий. Відповідно - персонал звільнений. Протягом жовтня-грудня 2014 200 працівників "подали заяви на звільнення за угодою сторін", йдеться в листі ДСА. Тому ДСА потрібен "Шкло"? Прихватизація санаторно-курортного закладу не за горами?", - підсумовує автор.

ДУС також не планує віддавати Міноборони санаторій "Моршинський", аргументуючи крім юридичних аспектів свою позицію тим, що втратив у зв'язку з анексією Криму чотири санаторії і при цьому має в чергу на путівки близько 50 тисяч осіб. При цьому ДУС згоден віддати нефункціонуючий з 2011 року санаторій "Збруч", заборгованість якого становить близько 5,3 млн грн.

На питання DT.UA, чи прийме Міноборони отриману пропозицію, у відомстві відповіли негативно та повідомили, що санаторій "Збруч" знаходиться на занадто великій відстані від Військово-медичного клінічного центру Західного регіону (м. Львів), з якого планується переводити поранених і хворих в ході АТО для проведення медичної реабілітації, а умови розміщення та лікувальна база санаторію "Збруч" значно поступаються санаторію "Моршинський".

Санаторій "Одеський", який також пропонується повернути Міноборони, як повідомили у Службі з надзвичайних ситуацій, є єдиним санаторно-курортним закладом у системі ДСНС. На санаторно-курортному забезпеченні знаходиться близько 181 тисячі осіб.

"Резон у цьому є, але з доцільністю перебування "Шкло" в управлінні ДСА та "Моршинського" - у віданні ДУС погодитися важко", - підсумовує автор.

Детальніше про аспекти передачі Міноборони санаторіїв "Шкло", "Моршинський" і "Одеський" читайте в статті Оксани Загакайло "Закон вище здоров'я військовослужбовців?" ZN.UA.