UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держслужба зайнятості почала видавати ваучери на навчання саперів

Хто зможе опанувати професію?

Державна служба зайнятості (ДСЗ) збільшила перелік професій та спеціальностей, за яким можна отримати ваучер на навчання, до 124 найменувань, відтепер можливе навчання за професією «сапер», інформує Мінекономіки.

«Підготовка спеціалістів з розмінування, з одного боку, допоможе відновленню економіки, а з іншого - допоможе соціальній адаптації українців, які повертаються із армії до мирного життя, або в той чи інший спосіб постраждали під час війни», - пояснила перший віцепрем’єр України - міністр економіки України Юлія Свириденко.

Читайте також: Розмінування українських територій: Як світ допомагає Україні

Навчання за професією «сапер» в Україні здійснюватиметься у восьми закладах освіти для таких категорій громадян: внутрішньо переміщені особи (ВПО); учасники бойових дій (УБД); звільнені з військової служби; 45+ років; люди, які отримали поранення внаслідок війни; особи з інвалідністю; люди, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Відтепер людина, яка відноситься до вищеназваних категорій, має професійно-технічну, фахову або вищу освіту, зможе отримати ваучер на навчання номіналом до 27 000 грн та пройти відповідне навчання. Подати заявку чи дізнатися детальніше про послугу можна у Держслужбі зайнятості.

Читайте також: Міжнародна конференція з розмінування України: стала відома сума підтвердженої допомоги

Довідково. З початку року ваучер на навчання за різними спеціальностями отримали 15 187 осіб. Профінансовано за програмою 178 млн грн. Наразі подати заявку на отримання ваучера можна онлайн на сайті служби зайнятості. Топ-10 професій і спеціальностей, за якими були видані ваучери: психологія, медсестринство, соціальна робота, середня освіта (за предметними спеціальностями), дошкільна освіта, кухар, водій автотранспорту, електрогазозварник, тракторист-машиніст, охоронник.

Відомо, що нині Україна – найбільш замінована країна у світі. Понад 174 тисячі квадратних кілометрів території країни потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами. Тому гуманітарне розмінування – одне із критично важливих для України питань. Більш детально про труднощі розмінування читайте на ZN.UA у матеріалі заступника міністра внутрішніх справ Богдана Драп'ятого "Розмінування. Наскільки масштабна проблема і як її вирішувати?"