UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держприкордонслужба урочисто зустріла в аеропорту незаконно депортованого пакистанця

Пакистанець Джаханжир Афзал заявив, що "це чудове відчуття, що я повернувся в Україну"

Незвичайна прес-конференція відбулася в аеропорту "Бориспіль" Її учасниками, крім журналістів, які прибули висвітлювати захід, були український мандрівник із Харкова Артемій Сурін, який за 280 днів обігнув земну кулю, і пакистанець Джаханжир Афзал, якого в кінці травня не пропустили в Україну під приводом, що він не може пояснити, навіщо прибув у нашу країну.

Пояснення, що він хоче подивитися на Україну, а його мета - туризм, не допомогли. Чоловіка депортували без вибачень і пояснень. При цьому турист ще й просидів майже добу в аеропорту.

Історію розголосив саме Артемій Сурін, який обурився тим, що Держприкордонслужба вбиває рейтинг України в очах усього світу. Публікація в Facebook отримала широкий резонанс і звернула на себе увагу. Пакистанського туриста запросила - спеціально! - Київська туристична асоціація, і він, вже з поясненням і обґрунтуванням, приїхав в Україну вдруге, разом зі своєю дружиною-слов'янкою.

Держприкордонслужба знайшла в собі сили публічно зізнатися в помилці, впустила пакистанця в Україну і скликала прес-конференцію під символічним гаслом - про відкритість українців до іноземців, чесно зазначивши, що буває всяко.

Тільки з початку року співробітники Держприкордонслужби оформили близько 6 млн. іноземців. При цьому кількість відмов у перетині кордону становить трохи більше 12 500 громадян, що складає приблизно 0,75%. Рішення про відмову у пропуску громадян приймається при перетині кордону. При цьому прикордонники аналізують усю наявну інформацію, у тому числі враховують країни ризику (саме такою країною є Пакистан).

Сам пакистанець заявив, що "це чудове відчуття, що я повернувся в Україну. Спасибі прикордонній службі України за таку зустріч. Я відчуваю любов до України і відчував її ще раніше".



Рішення про його пропуск в Україні було прийнято під час проходження ним вчора, 9 серпня, паспортного контролю, незважаючи на додаткову інформацію, що підтверджує мету його поїздки в Україну.

Також під час зустрічі прес-секретар ДПСУ Андрій Демченко додав, що за сім місяців цього року в Україні оформлено 940 громадян Пакистану, навіть враховуючи той факт, що країна входить в зону міграційного ризику. Він зазначив, що разом із тим понад 40 - за порушення українського законодавства - затримані, у тому числі під час незаконного перетинання державного кордону.

Він зазначив Державна прикордонна служба радить всім іноземцям ретельно готуватися до поїздок в Україну, належним чином оформляти документи, а також не порушувати закони і не намагатися надавати прикордонникам неправдиву інформацію.

До п'ятірки кращих і найбезпечніших країн для жінок, які подорожують поодинці, автори внесли Швейцарію, Австрію, Ірландію і Сінгапур. Лідерство в ТОП-5 найбільш безпечних отримала Іспанія.