UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держкомтелерадіо заборонив ввезення в Україну ще двох російських книг

Під заборону потрапили підручник із англійської мови та книга про жінок-шпигунок.

Державний комітет України з питань телебачення і радіомовлення заборонив ввезення ще двох книг з території Російської Федерації. Книги видавництв ТОВ "Видавництво "Арій" та ТОВ "Якабу Трейд" заборонили в Україні за висновками експертної ради Держкомтелерадіо через пропаганду в них країни-агресора. Про це повідомили у прес-службі відомства.

"Держкомтелерадіо відмовив ТОВ "Видавництво "Арій" та ТОВ "Якаб Трейд" у видачі дозволу на ввезення з території РФ двох книг, в яких присутня пропаганда держави-агресора. Відмовау надано на підставі висновку експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до поширення на території України", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що під заборону потрапив підручник Марини Гацкевич "Англійська мова для школярів та абітурієнтів: топіки, вправи, діалоги". У текстах для перекладу з англійської мови, що містяться в книзі, стверджується, що Київ був столицею Росії. Крім того, у підручнику сфальсифіковані й інші факти.

На думку експертів, ці "історичні помилки" є проявом пропагандистських манипуляторных технологій Росії.

Другою забороненою в Україні виявилася книга "Шпигунки. 12 жінок, які ризикнули всім". У Держкомтелерадіо відзначили, що в ній також присутні ознаки російської пропаганди, зокрема силових структур РФ.

Нагадаємо, що наприкінці липня Державний комітет України з питань телебачення і радіомовлення не дозволив ввезення і розповсюдження на території країни книги Ільзе Лієпа "Мій балет" російського видавництва "АСТ" за пропаганду держави-агресора.

Крім того, починаючи з 22 травня 2017 року Держкомтелерадіо надало суб'єктам господарювання дозволу на ввезення 15248 найменувань видавничої продукції з території держави-агресора, а також з тимчасово окупованих територій України. У той же час дано 48 відмов у видачі дозволів на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо. Ще 515 відмов дано у зв'язку з поданням суб'єктами господарювання у повному обсязі пакетів документів, необхідних для отримання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.