UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держдеп: Торгівля людьми — гаряча проблема для України

Держдепартамент США оприлюднив доповідь про торгівлю людьми у світі.

Держсекретар США Майк Помпео у четвер відкрив церемонію з нагоди представлення доповіді Держдепартаменту про торгівлю людьми. Автори доповіді оцінюють зусилля держав по всьому світу в боротьбі з торгівлею людьми і виділяють найефективніші стратегії для протидії цьому злочину і захисту жертв. На церемонії також виступили дочка і радниця президента Іванка Трамп.

.@SecPompeo: Human trafficking is a stain on humanity. We detest it because it flagrantly violates the unalienable rights that belong to all human beings. Every person, everywhere, is inherently vested with profound, inherent, and equal dignity. #EndTrafficking pic.twitter.com/Mh5jAtNaG4

- Department of State (@StateDept) 20 червня 2019 р.

У звіті йдеться, що торгівля людьми залишається значною проблемою для України і, незважаючи на активні зусилля уряду, країна поки що не відповідає мінімальним стандартам подолання цієї проблеми, а агресія Росії створила нові виклики для України в цій сфері.

Read the 2019 Trafficking in Persons Report. It's now available to download for free: https://t.co/fpZdxLVbRg #EndTrafficking #TIPReport pic.twitter.com/vbj7VK3rKG

- DOS TIP Office (@JTIP_State) 20 червня 2019 р.

Серед зусиль у Держдепі США зазначили збільшення фінансування на здійснення національного плану дій, розслідування випадків примусової праці, визнання жертв і навчання відповідних посадових осіб, внесення змін до Кримінального кодексу України у вересні 2018 року, які призвели визначення торгівлі людьми у більшу відповідність до вимог Європейської конвенції, а також передбачили кримінальну відповідальність за торгівлю людьми з метою надання секс-послуг і праці. Також зазначається прогрес у навчанні суддів, посадових осіб, захист жертв.

Серед факторів, що ускладнюють боротьбу з торгівлею людьми - те, що більшості засуджених за торгівлю людьми вдається уникнути ув'язнення через м'які вироки і можливу корупцію.

Особливо вразливими для торгівлі людьми є переселенці, які були змушені покинути свої будинки на сході України через російську агресію, йдеться у звіті.

У Глобальному індексі рабства Україна займає 49-у сходинку в рейтингу країн, де процвітає сучасне рабство. За даними організації, в Україні 286 тисяч осіб проживають в рабських умовах, або 6,41 на 1000 осіб. Серед країн Європи та Центральної Азії перше місце займає Туркменістан, Білорусь - на другому місці. Україна опинилася на восьмому, а Росія - на 11. Згідно з даними таблиці по регіонах світу, абсолютна кількість жертв цього явища в Україні становить 301 тисячу. При цьому наголошується, що реакція уряду на ситуацію є середньою по всіх досліджуваних країнах.