UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держдеп США вказав на відсутність прогресу в розслідуванні вбивства Шеремета

У звіті Держдепу йдеться про те, що вдова Шеремета подала до суду на Юрія Луценка через бездіяльності Генпрокуратури.

У Державному департаменті США вказали на відсутність прогресу в розслідуванні справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це йдеться в звіті Бюро з питань демократії, прав людини і праці Держдепартаменту США про дотримання прав людини в Україні за 2018 рік. Зокрема у документі йдеться про те, що вдова Шеремета подала до суду на генпрокурора Юрія Луценка через бездіяльність ГПУ.

"Протягом року влада не провела ніяких арештів у зв'язку зі вбивством в 2016 році відомого білорусько-російського журналіста Павла Шеремета. 2 серпня вдова Шеремета подала позов проти генерального прокурора, пославшись на бездіяльність його відомства у цій справі", - йдеться у звіті.

Зазначено, що правозахисники і спостерігачі за дотриманням свободи преси висловили стурбованість щодо відсутності прогресу в офіційному розслідуванні. Можливою причиною цього вони вважають перешкоджання на високому рівні або некомпетентність у розслідуванні.

"Незалежні журналістські розслідування вбивства, вчиненого у липні 2016 року, виявили значні докази, які слідчі, мабуть, не помітили. Президент Порошенко висловив незадоволення ходом розслідування у лютому на прес-конференції", - йдеться у звіті.

Зазначимо, що на думку голови Комітету захисту журналістів (CPJ) Джоела Саймона, Петро Порошенко не прагне до правосуддя, або є сили, які стримують дії в розслідуванні справи вбитого журналіста Павла Шеремета. За його словами, глава України знав, що йому готові допомогти і надати міжнародну підтримку в розслідуванні цього вбивства, однак українська сторона на співпрацю не пішла і зараз у справі немає прогресу.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року внаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину. У той самий час, начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко зазначив, що повідомлення про підозру поки нікому не вручено.

15 травня поліція допитала екс-співробітника СБУ Ігоря Устименка в рамках розслідування вбивства Павла Шеремета. Авторам документального фільму "Вбивство Павла" вдалося з'ясувати, що Устименко приїжджав до дому Шеремета в ніч напередодні вбивства та провів там більше години. Офіційне слідство цією інформацією не володіло.