UA / RU
Підтримати ZN.ua

Державне бюро розслідувань арештувало головний офіс мережі лабораторій "Сінево Україна"

У компанії застерігають, що це може призвести до повної зупинки її роботи.

 Державне бюро розслідувань наклало арешт на будівлю головного офісу і центральної лабораторії "Сінево Україна", про це у своїй офіційній заяві повідомила сама компанія.

У компанії зазначають, що через арешт лабораторія буде змушена припинити свою діяльність у будівлі, що призведе до повної зупинки роботи "Сінево Україна".

"Внаслідок цього без послуг сучасної лабораторної діагностики залишаться не лише мільйони громадяни України, клієнтів Сінево, але й низка благодійних, неприбуткових, військових і державних організацій, які компанія обслуговує на безоплатній основі. (...) Загалом, близько 250-300 тисяч осіб щомісяця", - попереджають у компанії.

Арешт на будівлю головного офісу і центральної лабораторії компанії, розташовану в Києві, на проспекті Академіка Палладіна 46/2, накладений Личаківським районним судом Львова за клопотанням ДБР, у компанії вважають протиправним і розцінюють як тиск на бізнес.

ДБР завело кримінальне провадження проти мережі лабораторій через те, що "Сінево" в період з 2016 до 2021 року нібито незаконно вивела будівлю з державної власності.

У компанії ж зазначають, що придбали будівлю у 2010 році, коли вона була у приватній власності. До того ж, у період з 2013 по 2016 роки провела реконструкцію будівлі, в ході якої її площа була збільшена більш як утричі. "За законодавством України, після такої реконструкції, будівля вважається новоствореним її власником об’єктом", - стверджують у "Сінево Україна".

Читайте також: Медична допомога: які медпослуги можуть отримати ветерани у сімейного лікаря

Крім того, у компанії запевняють, що ДБР наклало арешт на будівлю, не повідомивши про це офіційно компанії "Сінево Україна" і власнику будівлі кіпрській компанії "Лінкмікс Холдінгс Лімітед", на відповідне судове засідання представників компаній також не викликали, тож у "Сінево" дізналися про арешт лише після появи відповідного запису в державному реєстрі.

Водночас, як повідомили в ДБР, ще з 2022 року бюро під процесуальним керівництвом офісу генпрокурора здійснюють досудове розслідування "за фактом вчинення службовцями одного з Міністерств, Фонду держмайна та державного підприємства Українського науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості МАСМА можливого незаконного відчуження цілісного-майнового комплексу державного підприємства".

За даними You control, ДП Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості МАСМА зареєстроване у Києві якраз за адресою просп. Академіка Палладіна.

Під час розслідування, за інформацією ДБР, досліджувалась законність перереєстрації частини цілісного-майнового комплексу третім особам. У 2022 році слідчим суддею за клопотанням прокурора накладено арешт на ці приміщення.

Проте у бюро підкреслюють, що "жодних слідчих дій відносно вказаного медичного підприємства, які б перешкоджали здійсненню його діяльності не проводилось, і після накладення арешту на держмайно у 2022 році жодних перешкод у наданні медичних послуг не виникало, та не виникає й сьогодні". У ДБР зазначають, що вказаний арешт був неодноразово предметом судових оскаржень, які залишили ухвалу слідчого судді в силі.

Як раніше повідомлялося, фахівці Міністерства охорони здоров'я пояснили, які лабораторні та діагностичні дослідження в Україні можна зробити безкоштовно, якщо пацієнт має декларацію з лікарем первинної медичної допомоги.