Підводяться підсумки за завершився нещодавно сертифікації учителів. В електронних кабінетах учасників експертного оцінювання будуть розміщені результати.
25 жовтня в електронних кабінетах учасників сертифікації будуть розміщені результати експертного оцінювання вивчення практичного досвіду їхньої роботи.
Оцінювання проводилось експертами Державної служби якості освіти, повідомляє Освіта.
В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомляють, що якщо кількість балів, зазначена в кабінеті учасника сертифікації, не відповідатиме кількості балів, зазначеній у копії експертного висновку, учасник сертифікації протягом п'яти календарних днів із моменту оприлюднення такої інформації має право звернутися до Державної служби якості освіти з вимогою щодо усунення такої невідповідності.
У разі підтвердження наявності технічної помилки Державна служба якості освіти не пізніше наступного робочого дня повідомить про це Українському центру оцінювання якості освіти.
Як відомо, 11 жовтня завершився перший етап пілотної сертифікації вчителів, під час якого відбулось експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації. Наступним етапом сертифікації стане незалежне тестування учасників сертифікації, що відбудеться 31 жовтня.
Нинішня система оплати праці вчителів не стимулює їх до розвитку. Відмовитися від однакових для всіх надбавок до зарплати, але підняти плату за кваліфікацію - такі поправки в закон "Про повну вищу середню освіту" хоче внести "Голос".
Про це у своїй статті для DT.UA пише Оксана Онищенко. За її словами, зараз 50% грошей, які отримує вчитель, - це різноманітні надбавки та доплати, що не залежать від професійної кваліфікації. А різниця в зарплатні між педагогами різних рівнів кваліфікації становить лише 5%.
Детальніше про новий законопроект читайте в статті Оксани Онищенко "Молодильні яблука для закону про школу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".