UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держава витратила мільйони євро, закупивши для немовлят смертельно небезпечні інкубатори

Дорогі інкубатори успішно пройшли українську реєстрацію і були розвезені до пологових будинків країни. Однак лікарі забили на сполох - закуплене за мільйони євро медобладнання виявилося купою металобрухту.

Сотні українських немовлят могли б загинути прямо у пологових будинках через закуплені державою транспортні інкубатори. Про це свідчать результати журналістського розслідування програми Гроші (1+1).

Журналісти з'ясували, що в 2010 році держава закупила за 5 млн євро 85 транспортних інкубаторів для новонароджених у австрійської фірми "Фамед". Дорогі інкубатори успішно пройшли українську реєстрацію і були розвезені до пологових будинків країни.

Проте лікарі забили на сполох - закуплене за мільйони євро медобладнання виявилося купою металобрухту. Тому спеціальним наказом його використання було заборонено.

"При огляді цього виробу було встановлено, що воно не відповідає чинним вимогам і не відповідає реєстраційному досьє, яке подавали на реєстрацію. Там десь до двадцяти пунктів невідповідності", - розповів заступник начальника відділу технічного контролю та аналізу ДП "Український медичний центр сертифікації" Анатолій Комар.

Державний експерт особисто перевіряв закуплені інкубатори і на власні очі переконався, що дороге австрійське медобладнання смертельно небезпечне для українських немовлят.

Інкубатори виявилися настільки поганими, що навіть помістити туди дитину проблематично, хоча задумом медобладнання призначене для продовження життя недоношених малюків.

"Молодці українські лікарі, які навіть не намагалися помістити немовля в новеньке австрійське обладнання. Молодці українські чиновники, які розгледіли в інкубаторах металобрухт і спеціальним наказом заборонили їх використовувати. Таким чином було врятовано десятки життів новонароджених українців. Але одразу ж виникло кілька питань. Зокрема, як бути з шаленою сумою коштів, витрачених на смертельно небезпечні для немовлят інкубатори", - зазначають журналісти. !zn

Читайте також:

За два роки кількість задоволених медициною скоротилася в 2,5 раза

В Україні майже 20-відсотковий дефіцит лікарів

В Україні мають намір відмовитися від паперових медичних карток пацієнтів