UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати доповнили Кримінальний кодекс статтею про наклеп

Як покарання за наклеп передбачено штраф або виправні роботи на термін до одного року.

3 підтримала введення відповідальності за поширення наклепу, у тому числі в інтернеті.

Відповідне положення закріплено в законі № 3879 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів про додаткові заходи захисту безпеки громадян".

Згідно з законом, Кримінальний кодекс України було доповнено статтею 151 "Наклеп".

Під наклепом автори (регіонали Вадим Колесніченко і Володимир Олійник) розуміють "умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи".

Як покарання передбачено штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до двохсот годин, або виправні роботи на термін до одного року.

Окремим пунктом виділено "наклеп у творі, що публічно демонструється, чи в засобах масової інформації або в мережі Інтернет, а так само здійснений особою, раніше судимою за наклеп".

Таке порушення карається штрафом від п'ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на термін від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до одного року".

У той же час наклеп, разом з обвинуваченням у здійсненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, тепер може каратися виправними роботами на термін від одного до двох років або обмеженням волі на термін до двох років.

Закон (у переважній більшості пунктів) набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, у 2012 році Партія регіонів вже намагалася "протягнути" закон про наклеп через парламент. 18 вересня 2012 року парламент ухвалив законопроект про наклеп у першому читанні. Автор законопроекту, депутат від Партії регіонів Віталій Журавський заявив, що при підготовці документа він використовував європейський досвід.

Однак викликаний законопроектом суспільний резонанс змусив регіоналів відмовитися від цієї ідеї - Журавський особисто запропонував Верховній Раді скасувати відповідний законопроект. !zn

Читайте також:

Парламентська більшість посилила умови проведення акцій протесту

Рада прийняла закон, що дозволяє заочно судити Тимошенко

Рада спростила процедуру зняття недоторканності з депутатів