UA / RU
Підтримати ZN.ua

Департамент освіти й науки Києва дав поради вчителям, які виявлять в учня ознаки коронавірусу

У департаменті розробили алгоритм дій у відповідній ситуації.

Департамент освіти та науки Києва розробив рекомендації, як діяти співробітникам шкіл у разі виявлення в когось в навчальному закладі коронавірусу. Про це у Facebook повідомила директорка департаменту Олена Фіданян.

“Із наближенням нового навчального усе частіше лунають питання, як потрібно діяти, якщо під час навчання у закладі буде виявлено хворого… Вирішили зробити більш коротку покрокову візуалізацію”, - йдеться у повідомленні.

Так, у департаменті розробили наступний алгоритм:

- вчитель чи вихователь дистанційно, за допомогою телефону повинен проінформувати чергового адміністратора та медичного працівника;

- медпрацівник має забрати дитину до ізолятора, а також повідомити заступника з господарської частини про приміщення, яке необхідно дезинфікувати. При цьому дітей з групи чи класу ізолюють, тобто забороняють пересуватися школою чи садком. У разі потреби медпрацівник має викликати “швидку”;

- технічний працівник проводить дезінфекцію приміщень. Черговий адміністратор інформує батьків та районне управління освіти про виявлення дитини з ознаками коронавірусу, а також обмежує вхід до приміщень, де перебувала дитина;

- районне управління освіти інформує медустанову, управління Держпродспоживслужби;

- вчитель чи вихователь інструктує дітей, які контактували з дитиною з ознаками COVID-19. Діти з групи чи класу, де виявили дитину з ознаками коронавірусу, йдуть на самоізоляцію до отримання результатів лабораторних досліджень;

- якщо коронавірус не підтверджується, то діти з групи чи класу повертаються до навчання;

- якщо ж COVID-19 підтвердиться, то діти переходять на дистанційне навчання на два тижні. 

Читайте також: У школах «помаранчевої» зони вчителя вестимуть уроки в захисному щитку - Ляшко

Попри складну епідситуацію, з 1 вересня відкриються всі школи. На карантин закриватимуть навчальні установи тільки в тих районах, де високий показник захворюваності на атипову пневмонію. Тобто в районах "червоної" зони.

Згідно з рекомендаціями міносвіти, школи повинні дотримуватися соціального дистанціювання і правил гігієни. Учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендують вчитися дистанційно або на екстернаті.

Для старту навчального року, керівникам шкіл рекомендували забезпечити школи дезінфікуючими, миючими засобами та засобами індивідуального захисту, обладнати місця для обробки рук, створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.

У свою чергу прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив керівникам МОН і МОЗ напередодні та після 1 вересня перевірити школи та дитячі садки на дотримання протиепідемічних заходів.