UA / RU
Підтримати ZN.ua

Денісовій знову відмовили у зустрічі з Сущенком

За два тижні перебування в Росії українського омбудсмена не пустили ндо жодного з українських політв'язнів.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Московський міський суд РФ відмовив їй у зустрічі з українським журналістом Романом Сущенком, засудженим у Росії за сфабрикованим звинуваченням.

"Я зробила все для того, якби зустрітися з Романом Сущенком... 20 червня знову звернулася до Московського міського суду. Зустрічі з головою суду, мої щогодинні дзвінки, направлені листи з проханням прискорити вирішення результату не дали. Сьогодні, 26 червня о 9:00 зустрілася з заступником голови суду Фоміним, який повинен був прийняти рішення. Він сказав, що "Питання щодо вирішення дуже складне, але він обов'язково прийме рішення сьогодні після 15:00". Зараз рішення є. У зустрічі з Романом Сущенком мені відмовлено", - повідомила український омбудсмен на своїй сторінці у Facebook ввечері у вівторок, 26 червня.

Вона нагадала, що 15 червня Мосміськсуд видавав їй дозвіл на відвідування Сущенка, але адміністрація Лефортовського СІЗО, в якому тримають політв'язня, відмовилася виконувати рішення суду.

"18 червня о 9:00 подала документи в Лефортово. О 14:30 мені було відмовлено в зустрічі з Романом без будь-яких пояснень", - уточнила Денісова.

Уповноважена з прав людини наголосила, що російська сторона в черговий раз порушує надані їй за результатами домовленостей між президентами України та Росії гарантії безперешкодного доступу до українських політв'язнів в Росії й окупованому Криму.

"Вже два тижні я очікую реалізації даних мені гарантій державними органами виконавчої влади РФ. На цю хвилину я не побачила жодного утримуваного українця, до яких у мене гарантований безперешкодний доступ", - обурилася вона, висловивши жаль, що російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова не уповноважена приймати самостійні рішення.

"Вона звертається за погодженням до невідомих мені органів і не отримує його", - пояснила Денісова.

Як повідомлялося, 26 червня в Київ приїхала російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова і зустрілася з екіпажем риболовецького судна "Норд" з окупованого Криму, яке незаконно перебувало в українських територіальних водах в Азовському морі під російським прапором і було затримано прикордонниками в березні.

Москалькову не пустили до кримського дезертира Максима Одінцова, який отримав російське громадянство. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова пояснила, що Москалькову пустять до Одінцова тільки у разі допуску українського омбудсмена до Романа Сущенка.

Денісова, яка з 13 червня перебуває в Росії, не може потрапити до Олега Сенцова. Їй уже двічі відмовляли у зустрічі з режисером, зриваючи досягнуті перед цим домовленості, а також не дозволили поспілкуватися із Сенцовим у режимі відеоконференції. Денісова вже двічі офіційно зверталася до Москалькової з проханням направити президенту РФ Володимиру Путіну клопотання про помилування Сенцова.

9 червня президент України Петро Порошенко підняв питання звільнення українських громадян в ході телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним. Президенти узгодили відвідування омбудсменами ув'язнених в Україні та Росії. Того ж дня Порошенко доручив Денісовой відвідати в'язнів Кремля в Росії й окупованому Криму.

21 червня відбулася ще одна телефонна розмова між президентами України і Росії, під час якого Порошенко знову закликав Путіна звільнити всіх українських в'язнів як у РФ, так і на окупованій території.

Ще на початку квітня українська сторона висловила готовність обміняти 23 громадян Росії, засуджених за злочини проти територіальної цілісності України на українців, яких незаконно утримують в РФ. Однак російська сторона досі не відреагувала на цю пропозицію.