UA / RU
Підтримати ZN.ua

Денісовій пообіцяли, що пораненого моряка Сороку обстежить нейрохірург

Український омбудсмен направила до Москви запит з вимогою надати військовослужбовцю належну медичну допомогу.

Радник російського президента Михайло Федотова пообіцяв уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій, що український моряк Василь Сорока, поранений у руку, пройде додаткове медичне обстеження.

"На моє прохання Михайло Федотов домовився, що наступного тижня (у понеділок-вівторок) хлопця обстежить нейрохірург", - повідомила омбудсмен на своїй сторінці в Facebook ввечері в п'ятницю, 25 січня.

Про стан здоров'я моряка Денісовій розповів батько військовослужбовця Віктор Сорока. За його словами, рука сина опухла і посиніла. Отець висловив побоювання, що в разі ненадання пораненому моряку термінової медичної допомоги, частину кінцівки доведеться ампутувати .

Денісова попросила міністра охорони здоров'я Уляну Супрун знайти в Москві лікаря, який зміг би оглянути Сороку. Вона також зателефонувала Федотову і направила йому офіційний запит із вимогою надати полоненому військовослужбовцю належну медичну допомогу.

У ході телефонної розмови радник Путіна запевнив Денісову, що Сороку оглянув невропатолог і оцінив його стан як задовільний. За його словами, медики вважають, що рука у Сороки набрякла через користування еспандером.

Раніше адвокат військовополоненого моряка Василя Сороки розповів, що у його підзахисного після поранення досі болить і не відновилася рука. При цьому російські лікарі ставляться до своїх обов'язків недбало.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".