UA / RU
Підтримати ZN.ua

Денісова просить КСУ перевірити медреформу Супрун і введення карантину

За її словами, пандемія коронавірусу показала, що більшість державних органів і служб виявилися неготовими ні організаційно, ні юридично і навіть психологічно до цього.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова просить Конституційний суд визнати неконституційними окремі положення законів у сфері охорони здоров'я в умовах медреформи, розпочатої Уляною Супрун, і боротьби з коронавірусом.

Так, на своїй сторінці в Facebook Денісова просить визнати неконституційними положення стосуються надання медичних послуг населенню, ліквідації та реорганізації закладів охорони здоров'я в умовах реформи.

За її словами, пандемія коронавірусу показала, що більшість державних органів і служб виявилися неготовими ні організаційно, ні юридично і навіть психологічно до цього.

«Складнощів у протидії хвороби принесли і певні законодавчі зміни, а також розпочата у 2017 році медична реформа відбувається одночасно з реформами децентралізації та адміністративно-територіального устрою», - написала Денісова.

На її думку, «основи законодавства України про охорону здоров'я», закони «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" виявилися не пристосованими до пандемії».

«Виникла ситуація, при якій розпочата медична реформа з подальшим встановленням [...] протиепідемічних заходів, привели до порушень і обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, свідченням чого є численні звернення громадян до мене», - написала Денісова.

Своєю чергою представниця Верховної Ради в Конституційному суді Ольга Совгиря пояснила, що омбудсмен оспорює положення законів, згідно з якими органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про припинення, реорганізації або перепрофілювання закладів охорони здоров'я самостійно з урахуванням плану розвитку госпітального округу.

Також Денісова оспорює положення законів, які є підставою для введення Кабміном карантину, оскільки вони сформульовані нечітко і можуть порушувати права громадян. Крім цього, Денісова оскаржує положення закону від 28 грудня 2014 № 76-VIII, яким скасовано мораторій на ліквідацію і реорганізацію лікарень.

Суд зараз вирішує питання про відкриття провадження.

Нагадаємо, раніше Велика палата Конституційного суду відмовила у відкритті провадження за конституційним поданням 48 депутатів Верховної Ради про відповідність Основному закону положень постанови Кабінету міністрів про встановлення карантину через захворюваність Covid-19 від 22 липня з його подальшими змінами від 11 листопада, які стосувалися обмежень підприємницької діяльності під час карантину вихідного дня.