UA / RU
Підтримати ZN.ua

Денис Шмигаль наполягає на забороні видачі віз росіянам – Politico

Напередодні робочого візиту українських урядовців в Берлін та Брюссель, прем'єр-міністр України дав інтерв'ю американській медіаагенції та прокоментував питання, що стоять на порядку денному. Зокрема, видачу віз громадянам РФ, нові санкції проти Росії та військову допомогу Україні. 

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, який перебуває наразі з дипломатичним візитом в Німеччині, напередодні зустрічі з високопосадовцями Бундестагу, в інтерв'ю для Politico, розкритикував нерішучість європейських лідерів у питанні заборони в'їзду громадянам РФ на територію ЄС. 

Нещодавно представники МЗС країн Євросоюзу збиралися на неофіційну зустріч, під час якої обговорювалося питання заборони видачі віз громадянам Російської Федерації для в'їзду на територію ЄС. Проте досягнути згоди у цьому питанні їм так і не вдалося. Єдине обмеження, яке наразі вони готові впровадити, це призупинення дії угоди про спрощення візового режиму з РФ.

Тоді як на думку українського прем'єра це важливий і необхідний крок.

«Цього не достатньо. Візи мають бути зупинені або припинені. Замість того, щоб російські туристи чи студенти вирушали до Європи насолоджуватися життям чи вчитися, вони мають залишатися у своїй країні та розповідати своїм сусідам, своїм родичам, своєму оточенню, як Європа справді бачить Росію. Це має стати холодним душем для всього російського суспільства — дати можливість зрозуміти наслідки того, що вони роблять в Україні» - пояснив Шмигаль журналістам.

Читайте також: Зеленський про візи для росіян: «Європа – це територія цінностей, а не «Діснейленд»

Аргументи, які доволі часто звучать з вуст німецьких та французьких політиків про те, що Європа не має зачиняти двері перед простими росіянами та карати їх за війну Путіна, прем'єр-міністр України також спростував. Оскільки підтримка дій очільника Кремля сягає понад 85% громадян РФ, вони мають так само нести відповідальність за війну.

Крім візового питання, в інтерв'ю Денис Шмигаль також окреслив й інші теми, які збирається обговорювати з європейськими лідерами, зокрема, впровадження більш жорстких антиросійських санкцій та збільшення обсягів військової допомоги. 

Читайте також: Німеччина найближчим часом передасть Україні "нову суперсучасну зброю" – Шольц

Оскільки постачання високоточної зброї дозволило українським захисникам стабілізувати фронт та зупинити наступ окупаційних військ по всім напрямкам, для визволення раніше зайнятих територій Україна потребу ще більше високоточної зброї. 

«Нам потрібно більше протиракетних та протиповітряних засобів боротьби, нам потрібно більше безпілотників, щоб боротися і вражати російські ракети та військову техніку», - сказав український прем'єр. - «Нам потрібне конкретніше, спеціалізоване обладнання для захисту наших цивільних осіб. Нам потрібна передова система протиповітряної оборони, щоб відбити будь-які потенційні атаки з повітря».

Читайте також: В ОП розповіли, коли Україна отримає західні системи протиповітряної і протиракетної оборони

І хоч уряд України розуміє, що ті види озброєння, які наразі потребує українське військо є складним, а його кількості та обсягів може не вистачати, все ж таки ми постійно повідомляємо Європейську комісію й окремі країни про нагальні оборонні потреби та закликаємо партнерів дати нам те, що можливо і по можливості прискорити постачання.

Ще одним важливим кроком, на думку Денис Шмигаля, є впровадження поновного газового та нафтового ембарго.

Читайте також: Зеленський обговорив з президенткою Єврокомісії допомогу Україні та санкції проти РФ

«Посилення санкцій проти Росії має не менше значення, ніж допомога в постачанні зброї та озброєнь. Санкції мають бути жорсткішими. Ми розуміємо, що багато економік ЄС залежить від російських джерел енергії. Ми розуміємо, що ембарго на нафту та газ із Росії це важке рішення. Але тим самим ми сприяємо скороченню військового бюджету РФ і даємо їм менше можливостей фінансувати свою терористичну діяльність та геноцидну війну проти України», - наголосив прем'єр-міністр України.