16 квітня християни східного обряду відзначили свято Воскресіння Христового чи Великдень. У другу неділю після нього вони відзначають День жінок-мироносиць. Цього року він припадає на 30 квітня.
Хто такі жінки-мироносиці
За біблійним переказом, жінки-мироносиці – це жінки, які присвятили своє життя служінню Христу. Відомо про імена семи жінок, але їх було більше.
Найчастіше в писанні згадується Марія Магдалина, яка до зустрічі з Христом вела грішне життя та була одержима сімома бісами, яких він вигнав. Марія покаялася і пішла за Христом. Вона виділялася серед інших жінок-мироносиць силою своєї віри.
Також до жінок-мироносиць відноситься мати майбутнього євангеліста Матвія Марія Клеопова та рідні сестри Лазаря Четвероденного — Марія та Марфа.
Історія свята
Всі ці жінки зреклися минулого і йшли за Христом, як за своїм Вчителем. У момент розп'яття вони були поруч з ним, підтримували Богородицю, а пізніше супроводжували тіло Ісуса до місця поховання.
Після смерті Христа жінки не зреклися його і на третій день вони прийшли до місця поховання свого Вчителя з ароматичною олією миро, від назви якого і походить слово «мироносиця».
Олія була частиною обряду поховання. Жінки хотіли віддати Ісусу останні почесті, але не змогли цього зробити, оскільки гробниця виявилася порожньою, Христос воскрес.
Великодне вітання "Христос воскрес!" першою вимовила Марія Магдалина. Саме ним вона розповіла апостолам про воскресіння Ісуса.
Що не можна робити в цей день
- Не можна лаятися, поганословити і бажати іншим зла. Особливо не можна сваритися з близькими та рідними.
- У свято не можна ходити на рибалку.
- На свято також небажано щось планувати.
- У цей день слід згадати покійну рідню добрим словом. Вважається, якщо цього не зробити, вони почнуть снитися і позбавлять свого заступництва.
- У свято заборонено влаштовувати галасливі гуляння