UA / RU
Підтримати ZN.ua

День захисту дітей: історія

Наразі діти України страждають від жахів війни, яку принесла Росія.

1 червня в Україні та світі відзначають День захисту дітей. Цей день покликаний захистити малюків від насильства, голоду, неможливості здобути освіту та медичну допомогу, а також інших проблем та бід, з якими стикаються діти у багатьох країнах світу.

Читайте також: Олена Зеленська до країн Заходу: дитяче харчування непотрібне, якщо діти помруть, нам потрібна важка зброя

Історія 

День захисту дітей відзначають з 1950 року, свято встановили у 1949 році на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок.

В 1959 ООН прийняла Декларацію прав дитини, в якій визначили основні соціальні та правові принципи захисту та благополуччя дітей. Але ця Декларація мала рекомендаційний і декларативний характер, а для захисту прав дітей потрібні були конкретні закони та міжнародні договори.

20 листопада 1989 року Генеральна асамблея ООН ухвалила Конвенцію про права дитини, яка стала світовою конституцією для дітей. Україна ратифікувала цю конвенцію 27 вересня 1991 року.

В Україні День захисту дітей відзначають з 1998 року.

Сьогодні діти України страждають від війни, яку у нашій країні розв'язала Росія. З початку повномасштабного вторгнення країни-агресора загинуло 243 українські дитини, ще 444 – отримали поранення. Багато дітей разом з батьками були змушені покинути Україну, рятуючись від війни, а деяких окупанти вивозять до Росії, фактично депортуючи.

Діти завжди реагують на те, що відбувається навколо. З 2014 року діти в Україні малюють війну. Чим відрізняються картинки на той час від сьогоднішніх? Про це у статті Алли Котляр «Війна та діти. Малюнки з розбитого світу».